Letos v létě bude podle leteckých analytiků "mnoho nešťastných cestujících"

"Letos v létě bude mnoho nespokojených cestujících," řekl Adam Gordon, výkonný ředitel divize leteckých společností společnosti Boston Consulting Group.

"Letos v létě bude mnoho nespokojených cestujících," řekl Adam Gordon, výkonný ředitel divize leteckých společností společnosti Boston Consulting Group.

Podle odborníka z oboru by si ředitelé národních leteckých dopravců měli uvědomit, v jak obtížné situaci se nacházejí, a realisticky stanovit počet letů, které budou v létě provozovat. Ačkoli letecké společnosti již zkrátily své letové řády, možná budou muset omezit více, řekl Gordon.

Společnost United Airlines minulý týden oznámila, že počínaje víkendem 4. července omezí přibližně 12 % svých letů z Newarku v New Jersey, jednoho ze svých uzlů. Společnost JetBlue Airways, která bojuje s Frontier Airlines o získání konkurenčního nízkonákladového dopravce Spirit Airlines, v květnu oznámila, že po řadě zpoždění a rušení letů alespoň dočasně zastaví některé linky.

Největší letecké společnosti v posledních dvou letech propustily desítky tisíc zaměstnanců, protože kvůli pandemii klesla poptávka po letenkách. Odvětví se potýká s nedostatkem pracovníků, jako jsou řídící letového provozu.

"Jediná páka, kterou skutečně mají, aby se s tímto provozním rizikem v příštích několika měsících vypořádali, je snížit množství letů, aby byla k dispozici pracovní síla a infrastruktura, která by tento plán podpořila," řekl Gordon.

Snížení počtu letů sice pravděpodobně povede ke zvýšení cen, ale podle Gordona je alternativou zrušení nebo velké zpoždění letů pro tisíce cestujících. To by mnozí cestující těžko snášeli, protože ceny letenek se oproti stavu před pandemií zvýšily nejméně o 20 %.

"Vedoucí představitelé leteckých společností musí být realističtí, pokud jde o to, co lze skutečně přepravit," dodal Gordon.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články