Mark Zuckerberg poprvé ukázal svého plnohodnotného avatara, který má nyní nohy

Mark Zuckerberg v úterý během akce Connect společnosti Meta představil svého nového avatara v reálném čase.

Mark Zuckerberg v úterý během akce Connect společnosti Meta představil svého nového avatara v reálném čase.

Bylo to poprvé, co zakladatel Facebooku uspořádal veřejnou konferenci v metaverzu Horizon World společnosti Meta. Zuckerberg využil příležitosti a oznámil aktualizované avatary, které budou podle jeho slov ještě letos zavedeny do telefonů a náhlavních souprav pro virtuální realitu. Nové avatary označil za "expresivnější a detailnější než cokoli jiného v současnosti".

Noví avataři budou mít také nohy, což je podle Zuckerberga "pravděpodobně nejžádanější funkce na naší roadmapě".

Avataři v metaverzu dříve nohy neměli, protože ve virtuální realitě bylo těžší přesně určit polohu částí těla, jako jsou nohy, řekl zakladatel Facebooku.

"Ale vážně, nohy jsou těžké, proto je nemají ani jiné systémy virtuální reality," řekl Zuckerberg.

Zuckerbergovo oznámení přišlo jen několik měsíců poté, co byl miliardář na sociálních sítích pranýřován za avatara, kterého zveřejnil na Instagramu. Uživatelé sociálních sítí obrázek, na němž Zuckerbergův avatar stál před Eiffelovou věží, rychle odsoudili, přičemž někteří přirovnávali grafiku k videohrám z 90. let jako Zelda a Quake.

Zuckerberg tehdy reagoval aktualizovaným avatarem a přiznal, že předchozí obrázek byl "základní."

"Grafika v Horizonu dokáže mnohem víc - i na náhlavních soupravách - a Horizon se velmi rychle zlepšuje," uvedl Zuckerberg v srpnovém příspěvku na Instagramu.

Grimes také využil příležitosti, aby Zuckerberga a jeho avatara udeřil, označil ho za "nedostatečně kvalifikovaného" pro řízení metaversa a řekl, že miliardářovy plány na virtuální realitu jsou "mrtvé" dříve, než skutečně začaly.

Na začátku tohoto týdne deník The New York Times informoval, že Zuckerberg po kritice urychleně vytvořil nového avatara, přičemž jeden z grafiků společnosti Meta v mezitím smazaném příspěvku na síti LinkedIn uvedl, že on a jeho tým navrhli během čtyř týdnů zhruba 40 verzí Zuckerbergovy tváře, než byla schválena konečná verze.

"Začali jsme s jednoduchou grafikou a děláme spoustu práce na tom, abychom v příštím roce významně zlepšili to, jak bude Horizon vypadat a působit," řekl Zuckerberg na akci Meta Connect. "Metaverze musí působit inspirativně."

Meta se však v posledních měsících potýkala s protivětrem, protože akcie společnosti byly v souvislosti se Zuckerbergovými novými plány pro společnost oslabeny. Akcie společnosti Meta se v úterý přiblížily čtyřletému minimu.

Interní poznámky, které minulý týden získal server The Verge, ukazují, že viceprezident společnosti Meta pro Metaverzi Vishal Shah říká zaměstnancům Metaverze pracujícím na aplikaci Horizon Worlds, že mají po zbytek roku "uzamčenou kvalitu", aby mohli opravit problémy v aplikaci před jejím zpřístupněním většímu počtu uživatelů.

V jedné poznámce Shah uvedl, že vstupní prostředí aplikace je "matoucí a frustrující". Zaměstnanci, kteří na aplikaci pracují, jí podle Shaha nevěnují mnoho času.

"Proč si produkt, který jsme vytvořili, nezamilujeme natolik, abychom ho neustále používali," napsal Shah. "Jednoduchá pravda je, že když ho nemáme rádi my, jak můžeme očekávat, že ho budou mít rádi naši uživatelé?" dodal.

Zakladatel Facebooku na akci oznámil, že noví avataři budou nakonec k dispozici prostřednictvím partnerství se společností Zoom a také na telefonech se systémy Android a Apple.

Během akce společnost Meta představila svou novou náhlavní soupravu pro virtuální realitu Quest Pro za 1499 dolarů. Společnost také oznámila několik nových partnerství se společnostmi NBCUniversal a Microsoft, včetně metaverza založeného na seriálu "The Office" a možnosti, aby lidé v metaverzu používali nástroje společnosti Microsoft, jako jsou Word a Excel.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články