Autor: Adam Spáčil

Mark Zuckerberg sdílí rady bývalého manažera společnosti Yahoo, které mu dal při rozvoji Facebooku

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg se nedávno podělil o radu, kterou mu dal bývalý provozní ředitel společnosti Yahoo Dan Rosensweig, když rozvíjel Facebook a učil se, jak řídit společnost.

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg se nedávno podělil o radu, kterou mu dal bývalý provozní ředitel společnosti Yahoo Dan Rosensweig, když rozvíjel Facebook a učil se, jak řídit společnost.

"Řekl mi jednu věc, která mi navždy zůstane v paměti, a to, že 'každá organizace stojí za houby, ale vy si můžete vybrat způsoby, jakými vaše organizace stojí za houby', což je možná ten nejnegativnější možný způsob, jak to říct" řekl Zuckerberg autorovi a podcasterovi Timu Ferrissovi během jeho pořadu "The Tim Ferriss Show".

Zuckerberg si tuto radu vyložil tak, že si může vybrat jen asi pět oblastí, jako jsou základní hodnoty, například "vytvářet úžasné věci", kterým bude dávat přednost a na které se bude soustředit.

Zuckerberg označil Rosensweiga, který odešel ze společnosti Yahoo na začátku roku 2007 a nyní je generálním ředitelem společnosti Chegg, za "skvělého člověka".

Hodinu a půl dlouhý rozhovor s výkonným ředitelem společnosti Meta zahrnoval širokou škálu témat, včetně vize společnosti Meta a jejích přepracovaných základních hodnot, jako je "move fast" - zkrácená verze nechvalně známého hesla "move fast and break things".

Mezi další aktualizované hodnoty patří "Live in the Future" (Žít v budoucnosti), což je zjevná narážka na vzestup decentralizovaných technologií, a "Meta, Metamates and Me" (Meta, Metamates a já), což je odkaz na námořní přísloví, které znamená, že společnost a spolupracovníci mají mít přednost před sebou samými.

Zuckerberg představil nové hodnoty v únoru a uvedl, že to byl známý vědec Douglas Hofstadter, kdo přišel s termínem metamates poté, co mu jeden ze zaměstnanců poslal e-mail s žádostí o nápady po změně značky společnosti na Meta.

"Takže jsem vnitřně cítil, že když si Douglas Hofstadter myslí, že bychom měli být Metamaty, kdo jsem já, abych s tím nesouhlasil?" Zuckerberg to řekl Ferrissovi během jeho pořadu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články