Autor: Martin Beneš

Microsoft údajně jedná o koupi Discordu za více než 10 miliard dolarů

V tomto článku se dozvíte informace o finanční situaci společnosti Discord, a také jestli je v plánu její prodej.

Obrázek: pixabay.com

Společnost Microsoft jedná o koupi Discordu – chatovací platformy zaměřené na videohry za více než 10 miliard dolarů, podle zprávy agentury Bloomberg News. Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s touto záležitostí v pondělí oznámil, že dohoda není jistá, a že Discord také jednal s jinými společnostmi. Bloomberg tvrdí, že Discord se o prodeji bavil se společností Amazon.com (AMZN, +1.17 %) a s tvůrcem hry „Fortnite“ - Epic Games.

Jeden zdroj však Bloombergu řekl, že Discord s větší pravděpodobností vyjde na burzu, než aby se prodal.

Discord nedávno zaměstnal nového finančního ředitele jako první krok k případné první veřejné nabídce akcií (IPO), ohlásil minulý týden Wall Street Journal.

Discord se sídlem v San Francisku získal podle Crunchbase přibližně 480 milionů dolarů ve financování, a naposledy v prosinci uzavřel $100 milionové kolo financování, s výslednou hodnotou kolem 7 miliard dolarů.

Discord je neplacená služba, která dovoluje uživatelům komunikovat přes video hovor, hlasový hovor, nebo přes chat. Nabízí také měsíční předplatné s přídavnými službami za 9,99 dolarů. Podle zprávy od The Journal měla společnost v loňském roce přibližně 140 milionů uživatelů měsíčně, což ji přineslo roční příjem 130 milionů dolarů, což je třikrát tolik než v předchozím roce.

Tato společnost se dostala na titulní stránky poté, co na krátkou dobu odstranila server WallStreetBets kvůli šílenství s „meme“ akciemi, přestože Discord tvrdil, že to bylo kvůli nenávistnému a diskriminačnímu chování. Discord ale poté otočil, a začal moderátorům WallStreetBets pomáhat.

Microsoft (MSFT) údajně cílil na aktivní online komunity, které by mohl přidat na svoji cloudovou službu, a agentura Financial Times minulý měsíc oznámila, že se pokusil koupit službu Pinterest (PINS). Minulé září se Microsoftu nezdařila jeho snaha o koupi TikToku.

Později v září se ale Microsoftu podařilo odkoupit společnost ZeniMax Media, mateřskou společnost vydavatele videoher Bethesda Softworks za 7,5 miliard dolarů. Akcie Microsoftu se zvýšily o 6 %, v porovnání s 7 % nárůstem u společnosti Dow Jones Industrial Average (DJIA), jejíž je součástí.

Zdroje: marketwatch.com, pixabay.com

Nejnovější články