Microsoft zveřejní první zprávu o výdělcích od oznámení nákupu Activision Blizzard

Microsoft po úterní závěrečné zprávě oznámí své fiskální zisky za 2. čtvrtletí. Oznámení přichází pouhý týden poté, co se technologický gigant se sídlem v Redmondu ve Washingtonu dostal do titulků se zprávou, že získá problémového herního giganta Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů.

Od pondělního poledne akcie společnosti Microsoft klesly o 14,9 %, zatímco širší index S&P 500 klesl o 10 %. Amazon, největší konkurent Microsoftu ve všech důležitých cloudových oblastech, klesl o více než 16 %. Za posledních 12 měsíců však cena akcií společnosti Microsoft vzrostla o neuvěřitelných 26 %, zatímco index S&P 500 vzrostl pouze o 14 %. Akcie Amazonu klesly o 15 %.

Klíčovým motorem růstu Microsoftu byl cloudový byznys, který v posledních několika letech pomohl zvýšit výkonnost akcií společnosti. A podle analytika Wedbush Dana Ivese se očekává, že tento trend bude pokračovat.

„Vzhledem k tomu, že se očekává, že se pracovní síly budou v nadcházejících letech silně soustřeďovat na homeoffice, věříme, že přesun do cloudu právě začíná nabírat svou další fázi globálního růstu,“ dodal.

Bude jízda Microsoftu pokračovat?

Microsoft minulý týden způsobil pořádný rozruch, když oznámil své plány na nákup Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů. Dohoda, která by měla být uzavřena v roce 2023 a čeká na schválení regulačními orgány, udělá z Microsoftu herního giganta díky knihovně her Activision Blizzard včetně „Call of Duty“ a „World of Warcraft“.

Společnost pravděpodobně využije svůj příliv herních titulů dalšímu budování své herní služby Game Pass, která nabízí cloudovou herní komponentu za 14,99 $ měsíčně. Microsoft by také mohl využít duševní vlastnictví Activision Blizzard jako prostředek k vytvoření vlastní verze metaverse.

Pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se tyto plány uskuteční, což znamená, že hlavní strategií Microsoftu bude přinést hry Activision Blizzard do Game Pass a proměnit tuto službu v nutnost pro hráče po celém světě.

Mezitím bude společnost muset řešit kulturní problémy v Activision Blizzard, které vyvolaly řadu soudních sporů a vyšetřování souvisejících s údajným sexuálním obtěžováním a diskriminací na pracovišti.

Zdroje: finance.yahoo.com, Unsplash.com

 

Nejnovější články