Gameři si stěžují. Může Bitcoin za nedostatek grafických karet? A jsou zde jiné alternativy?

Zejména hráči počítačových her si v poslední době stěžují, že nemají dostatek grafických karet. Může za to opravdu Bitcoin? A jsou zde další varianty jak daný coin získat?

Obrázek: unsplash.com

Může Bitcoin za nedostatek grafických karet?

Nedostatek grafických karet je poslední dobou velký problém nejen pro hráče počítačových her, ale i pro těžaře. Ne však pro minery bitcoinu, protože ten se v dnešní době na grafických kartách těžit nevyplatí. Jsou pro to určené speciální minery, říká se jim ASIC Minery. Ty byly udělány přesně tak, aby měly co nejvyšší Hashrate (zjednodušeně počet "zkoušek" náhodných čísel) na bitcoinové síti. Dříve se ještě Bitcoin těžit na grafických kartách vyplatil, ale s příchodem již zmíněných ASIC minerů to bylo téměř nemožné. Tudíž ti, co již vlastnili grafické karty, nebo neměli dostatek prostředků na lepší alternativu, přešli těžit Ethereum.

Zdroj obrázku: unsplash.com

Těžení Altcoinů

Takže ne, za nedostatek grafických karet nemůže Bitcoin, ale převážně Ethereum. To je tzv. altcoin (všechny další kryptoměny), který se na grafických kartách těžit dá. Samozřejmě zde jsou i jiné kryptoměny (např. Litecoin, Cardano,...) ale Ethereum je takové "stříbro" mezi kryptoměnami. Dá se však těžit i jinde, ale těžby fungují na trochu jiném principu.

Zdroj obrázku: unsplash.com

Další způsoby jak získat bitcoin

• Těžení přes prohlížeč

Je zde možnost těžit kryptoměny přes Váš prohlížeč. Dobrým příkladem je CryptoTab Browser přímo od autorů Google Chromu. Funguje na stejném principu jako ostatní těžařské nástroje, ale oproti nim je extrémně pomalý. Výhoda je však v tom, že těžíte pouze když daný prohlížeč používáte. Což znamená že vlastně neproděláváte, stejně byste na daný prohlížeč šli, pouze Vám více zatěžuje procesor, nebo grafickou kartu.

Zdroj obrázku: cryptotab.com

• Nákup

Pořád je asi nejjednodušší cesta, jak získat bitcoin. Málo začátečníků totiž ví, že na koupení Bitcoinu nepotřebují skoro nic. Pouze softwarovou nebo hardwarovou peněženku a samozřejmně nějaký obnos. Ne každý ale ví, že bitcoin, nebo jinou kryptoměnu si vůbec nemusíte kupovat celou. Konkrétně bitcoin je možné rozdělit na sto milionů malých částí, říká se jim Satoshi a momentálně má jeden hodnotu asi 0,01 Koruny. Burzy však nákupy omezují, většinou tak můžete nejmenší nákup provést za 50Kč.

Zdroj obrázku: unsplash.com

Závěr

Kryptoměny jsou jednoduché, ale složitě se vysvětlují. A jestli chcete pařit hry na nabušených grafikách, budete si hold muset počkat. Jsou zde lidé, kteří je využívají jinak :-).

Zdroj obrázku: freepik.com

Zdroje: freepik.com, cryptotab.com, unsplash.com

Nejnovější články