Nejlepší designér společnosti Apple odchází tři roky po nástupu Jonyho Ivea

Víceprezident Applu pro průmyslový design Evans Hankey odchází ze společnosti, potvrdil v pátek Apple pro CNBC

Víceprezident Applu pro průmyslový design Evans Hankey odchází ze společnosti, potvrdil v pátek Apple pro CNBC.

Hankey před třemi lety vystřídal bývalého šéfa designu Applu Jonyho Ivea, který odešel a založil si vlastní nezávislou firmu. Hankey byl zodpovědný za velkou část průmyslového designu společnosti Apple, od vzhledu hardwaru až po metody používané při jeho velkosériové výrobě.

Nikdy nebyl tak uznávaný jako Ive, který je v pověsti společnosti Apple znám jako jeden z klíčových mozků stojících za uvedením počítačů iMac, iPod a iPhone. Přesto byl po uvedení nových produktů na trh často citován v médiích, kde hovořil o konkrétních designových rozhodnutích a způsobu práce designérského týmu společnosti Apple.

Ive měl blízko k zakladateli společnosti Apple Stevu Jobsovi a byl přímo podřízena generálnímu řediteli společnosti Apple Timu Cookovi. Hankey podléhal Jeffu Williamsovi, provoznímu řediteli společnosti Apple.

Hankey úzce spolupracoval s Alanem Dyem, který měl na starosti vzhled softwaru společnosti Apple a který podle agentury Bloomberg News, která o Hankeyho odchodu informovala jako první, ve společnosti zůstane.

Apple podle Bloomberg News nejmenoval náhradu za Hankeyho, ale společnost v prohlášení pro CNBC uvedla, že zůstane ve společnosti, aby řídil přechod.

"Tým designérů společnosti Apple sdružuje odborné tvůrce z celého světa a z mnoha oborů, aby představili produkty, které jsou nepopiratelně Apple. V seniorním designérském týmu jsou silní lídři s desítkami let zkušeností. Evansová plánuje zůstat v týmu i v průběhu transformace a my bychom jí rádi poděkovali za její vedení a přínos," uvedl v prohlášení zástupce společnosti Apple.

Akcie společnosti Apple v pátek v poledne vzrostly asi o 2 %.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články