Před investováním do bitcoinů si odpovězte na těchto 5 otázek

Uvažujete o vložení peněz do populární kryptoměny? Nedělejte to, dokud se nezabýváte těmito důležitými body.

V dnešní době se rostoucí počet lidí vrhá do investic a investuje do kryptoměn. A i když existuje mnoho digitálních měn, které stojí za prozkoumání, bitcoiny zůstávají mezi nejoblíbenějšími. Ve skutečnosti možná uvažujete o tom, že do bitcoinu vložíte nějaké peníze sami. Ale než to uděláte, nezapomeňte se zaměřit na tyto klíčové otázky.

1. Jaká je vaše motivace?

Jedna věc je koupit bitcoin, pokud máte pocit, že odpovídá vaší celkové investiční strategii. Nebo můžete mít pocit, že přidání do vašeho portfolia vám poskytne určitou diverzifikaci aktiv, zvláště pokud v tomto okamžiku investujete pouze do akcií. Ale pokud se chystáte koupit jakoukoli kryptoměnu, měli byste mít k tomu konkrétní důvod. To by neměla být jedna z těch situací, kdy se ponoříte do investice, protože neustále slyšíte, že to dělají jiní lidé.

2. Rozumíte možným rizikům?

Stejně jako všechny kryptoměny může být cena bitcoinu velmi volatilní. A i když to samé může platit o akciích, bitcoiny mohou snadněji ovlivňovat jednotliví hybatelé. Nedávno generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk tweetoval, že jeho společnost již nebude přijímat platby bitcoinem za své oblíbené elektromobily. Tato jediná novinka poslala hodnotu tokenu na sestupnou spirálu. A i když existují srovnatelné situace, kdy jedna nejnovější zpráva může snížit hodnotu akcií, bitcoin má větší potenciál stát se obětí extrémních cenových oscilací. To neznamená, že byste si jej neměli kupovat - ale měli byste si být dobře vědomi rizik, než tak učiníte.

3. Porovnávali jste to s jinými kryptoměnami?

Bitcoin může být dnes jednou z lépe rozpoznatelných kryptoměn. Znalost jména však automaticky neznamená, že je správnou volbou. Než se rozhodnete, která je pro vaše investiční portfolio nejlepší, podívejte se na další, novější kryptoměny.

4. Jaký je váš plán, jakmile jej vlastníte?

Když kupujete akcie, je důležité mít strategii. Můžete například přijmout přístup buy-and-hold - nabít kvalitní akcie a uchovat je ve svém portfoliu po celá léta nebo desetiletí. Podobně byste měli mít strategii pro vlastnictví bitcoinů. Máte v úmyslu ji udržet po dlouhou dobu, ignorovat její krátkodobé pohyby v naději, že se stane dlouhodobým uchovávačem hodnoty? Nebo to považujete za krátkodobou investici, kterou chcete rychle prodat se ziskem (pokud můžete)? Než se pohnete vpřed, vytvořte si plán hry.

5. Co by se stalo s vašimi financemi, kdyby se cena bitcoinu propadla?

Velká část budoucí hodnoty bitcoinu závisí na tom, zda se stane široce přijímanou formou měny nebo ne. A právě teď opravdu nevíme, co má jeho budoucnost. Pokud jej tedy chcete koupit, musíte být připraveni na možnost, že jeho cena může drasticky poklesnout. To se nemusí stát, ale je to riziko, se kterým se musíte smířit, než investujete. Zeptejte se sami sebe: Zabrání vám ztráta většiny nebo všech peněz, které plánujete vložit do bitcoinů, v odchodu do důchodu, kdykoli chcete? Bránilo by vám takové snížení hodnoty, abyste dosáhli dalších důležitých položek ve své dlouhodobé agendě, jako je koupě domu nebo platba za vzdělání dítěte? To jsou věci, které byste měli promyslet, protože zvažujete, kolik z vašich peněz chcete věnovat jakékoli kryptoměně. Než si ji koupíte, nechte si odpovědi jasně promyslet.

Zdroje: fool.com, pixabay.com

Nejnovější články