Autor: Filip Kejval

Peking zvažuje přidání WeChat Pay do finanční divize společnosti Tencent

Čínské regulační orgány údajně zkoumají možnost, zda by od společnosti Tencent mohly požadovat, aby přidala WeChat Pay do svého finančního holdingu, uvedly zdroje obeznámené s touto záležitostí pro agenturu Bloomberg.

Zprávy: Čínské regulační orgány údajně zkoumají možnost, zda by od společnosti Tencent mohly požadovat, aby přidala WeChat Pay do svého finančního holdingu, uvedly zdroje obeznámené s touto záležitostí pro agenturu Bloomberg.

Klíčové souvislosti: V květnu loňského roku úřady nařídily společnosti Tencent, aby založila finanční holdingovou společnost, do níž by byly soustředěny všechny její bankovní služby, cenné papíry, pojištění a úvěrové hodnocení. Tento subjekt by byl regulován jako banka, aby úřady měly jasnější přehled o finančních operacích společnosti Tencent.

Proč je to důležité: WeChat Pay je nedílnou součástí superaplikace WeChat, která by letos měla dosáhnout 811 milionů uživatelů, což podle prognóz Insider Intelligence představuje více než polovinu (57,9 %) čínské populace. Mobilní peněženka poskytuje transakční infrastrukturu, která uživatelům WeChatu umožňuje provádět vše od posílání vzájemných plateb až po placení účtů a rezervace letenek.

Současně s tím Peking buduje svou digitální měnu (CBDC) - nedávno aktualizoval pilotní verzi své peněženky CBDC, která se přizpůsobuje nejnovějšímu mobilnímu softwaru společnosti Apple. Souběžné akce odrážejí snahu vlády získat zpět kontrolu nad svým finančním systémem.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články