Peter Thiel označil Warrena Buffetta, Jamieho Dimona a Larryho Finka za nepřátele bitcoinu. Zde je reakce 5 odborníků na kryptoměny

Technologický investor Peter Thiel se nedávno obořil na vlivné lidi, které označil za "nepřátele" bitcoinu, a prohlásil, že jejich postoj proti kryptoměnám brzdí úspěch tohoto předního digitálního aktiva.

Technologický investor Peter Thiel se nedávno obořil na vlivné lidi, které označil za "nepřátele" bitcoinu, a prohlásil, že jejich postoj proti kryptoměnám brzdí úspěch tohoto předního digitálního aktiva.

Během svého projevu na konferenci Bitcoin 2022 v Miami řekl, že miliardář Warren Buffett je "nepřítel číslo 1", a označil ho za "sociopatického dědečka z Omahy".

Thiel také označil šéfa banky JPMorgan Jamieho Dimona a předsedu představenstva společnosti BlackRock Larryho Finka za součást "finanční gerontokracie" - společnosti, kterou řídí staří lidé.

"Za to musíme bojovat... aby bitcoin vzrostl 10x nebo 100x," řekl Thiel, který investoval do kryptoměn osobně i prostřednictvím firem rizikového kapitálu, které pomáhal založit, včetně Founders Fund.

Anthony Scaramucci, zakladatel a řídící partner společnosti SkyBridge Capital

"Finanční gerontokracie" Warrena Buffeta, Jamieho Dimona a Larryho Finka je sice skutečným fenoménem, ale není překážkou dalšího bitcoinového býčího cyklu. Bitcoin je demokratické aktivum a jsme svědky toho, že poptávka spotřebitelů nutí instituce jako JPMorgan a BlackRock budovat bitcoinové a kryptografické služby pro klienty. Právě tento týden sám Fink upozornil na silnou spotřebitelskou poptávku po bitcoinu.

Bitcoin hledá svého dalšího velkého kupce, který přijde v podobě velkých alokátorů aktiv, až bude jasnější, jak se bude s digitálními aktivy zacházet."

Staci Warden, generální ředitelka nadace Algorand Foundation

"Thielova reakce na skepsi vůči bitcoinu má něco do sebe, protože vedoucí představitelé tradičních financí příliš pomalu uznávají legitimitu bitcoinu jako digitálního úložiště hodnoty. Jeho maximalistický pohled (přesvědčení, že bitcoin je jediná kryptoměna, která bude mít v budoucnu význam) však nakonec trpí stejným nedostatkem vize jako ti, které napadá."

Peter Eberle, prezident a investiční ředitel společnosti Castle Funds

"Co mají společného Warren Buffet, Jamie Dimon a Larry Fink? Pracují pro jedny z největších zprostředkovatelů na světě. Proč by měli podporovat bitcoin? Díky němu jsou zastaralí. Investice Warrena Buffetta jsou zaměřeny na zprostředkovatelské podniky. Podniky, kde je potřeba najmout prostředníka, který dostane provizi - pojištění, nemovitosti, bankovnictví atd. Nepřekvapuje mě, že Warren Buffet je proti bitcoinu, činí ho zastaralým."

Mark Fidelman, zakladatel společnosti SmartBlocks

"Obdivuji Warrena Buffeta a již desítky let se řídím jeho filozofií investování do akcií, Buffet je však finanční geriatr, který se stará především o starý způsob investování, nikoli o nový. Souhlasím s Thielem a dodám, že potřebujeme krypto Buffeta, který by masám srozumitelně vysvětlil, jak je investování do kryptoměn solidní dlouhodobou hodnotovou strategií."

Budd White, spoluzakladatel a produktový ředitel společnosti Tacen

"Technologie blockchain dozrává a získává důvěryhodnost v tradičních finančních kruzích a více než 1 ze 4 mladých investorů nyní investuje do kryptoměn. Jak k tomu došlo? Rozhodně to nebylo proto, že by svět visel na slovech investorů ze staré školy o digitální měně nové éry. Svět, ve kterém Buffett, Dimon a Fink vydělali své miliony, se změnil - a je jasné, že osvojitelé a investoři už nepotřebují požehnání staré gardy, aby se cítili pohodlně a smočili si prsty v bitcoinu."

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články