Bitcoin vyskočil na nové historické maximum a to nad 66 000 USD

Bitcoin ve středu dosáhl svého nového historického maxima, současně také došlo k úspěšnému spuštění prvního bitcoinového futures fondu obchodovaného na burze.

Bitcoin ve středu dosáhl svého nového historického maxima, současně také došlo  k úspěšnému spuštění prvního bitcoinového futures fondu obchodovaného na burze.

Bitcoin je na svých maximech, ve středu překonal úroveň 66 900 USD a tím překonal předchozí rekord 64 899 USD stanovený v polovině dubna.

"Klíčem k úspěchu bude, zda budeme schopni vytvořit požadovanou podporu  nad 65 000 $," řekl Jesse Proudman, generální ředitel společnosti crypto robo-advisor Makara.  „Můžeme říci, že po klasickém proměnlivém hodnotovém “ralley” kryptoměny, kterého jsme mohli být svědkem po většinu let, by konečně mohly dostát  bitcoiny některých z vznešenějších cenových předpovědí, které jsme učinili za posledních několik měsíců.  Pokud ustojíme tlak na prodej, můžeme očekávat, že bude notnou chvíli trvat, než se další nadcházející etapa zhmotní.“

Silné argumenty legendárního obchodníka ve středu posílil i  sentiment. Miliardářský investor Paul Tudor Jones označil kryptoměny za svoje investice preferované před zlatem.

  „Existuje můj plán pro kryptoměny a jasné, že v tuto chvíli vyhrávají závod se zlatem... Myslím, že se jedná o velmi dobré zajištění proti inflaci. V tuto chvíli dávám kryptoměně jasnou přednost před zlatem.“

I Ethereum  vzrostlo o 7,4 % a překonalo úroveň 4 000 USD.  Druhá největší kryptoměna na světě se obchodovala za 4 104,61 USD, ta se nejvíce v květnu přiblížila svému historickému maximu 4 380 USD.

ProShares Bitcoin ETF odrážejí bitcoinové futures kontrakty navázané na budoucí cenu kryptoměny a ty vzrostly v první den obchodování v úterý téměř o 5 %.

Ne všichni na trhu s kryptoměnou byli ale ohromeni.  Několik bitcoinových investorů touží po ETF, které sledují spíše spotové ceny než futures.

„Skvělých je více produktů, ale já zatím nevidím smysl v investování do futures ETF, když je mi umožněno aktivum  koupit na spotovém trhu,“ řekla Jodie Gunzberg, výkonná ředitelka CoinDesk Indexes.

„Není to jako ropa nebo dobytek, které není snadné fyzicky uchopit. Pohleďme na to spíše jako na zlato, které lze snadno uchopit.  Až na ten rozdíl, že náklady jsou spíše jako u ropy,“ dodala.

Začínající investoři se také museli vypořádat s novými pojmy jako „contango“, kde je futures cena komodity vyšší než její spotová cena a s pojmem  „backwardation“, což značí opak. S úspěšným uvedením ETF futures se jedná o význačný  mezník pro rodící se kryptoprůmysl, který již dlouho usiluje o větší akceptaci bitcoinu a dalších digitálních měn na Wall Street.

 

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články