Autor: Adam Spáčil

Podle JPMorgan by akciový trh mohl do konce roku vzrůst o dalších 12 %

Současná rally na akciovém trhu může pokračovat až do konce roku, protože strategie sledující trend začnou nakupovat akcie, uvádí se ve čtvrteční zprávě banky JPMorgan.

Současná rally na akciovém trhu může pokračovat až do konce roku, protože strategie sledující trend začnou nakupovat akcie, uvádí se ve čtvrteční zprávě banky JPMorgan.

Banka potvrdila svou cílovou cenu pro S&P 500 na konci roku na úrovni 4 800, což představuje 12% potenciál růstu oproti současným úrovním, a tvrdí, že pozice investorů se stala příliš medvědí a bude se měnit.

Konkrétně, podle Marko Kolanoviče z JPMorgan, klesla pozice v akciích mezi systematickými a diskrečními fondy na 10. percentil a různé pozitivní technické ukazatele by to mohly rychle zvrátit.

"Spolu s odkupy [firem] mohou tyto strategie zajistit stabilní příliv několika miliard [dolarů] denně do akcií v příštích 2-3 měsících," uvedl Kolanovič.

Pokud se indexu S&P 500 podaří zotavit nad 200denní klouzavý průměr, kterého krátce dosáhl v úterní obchodní seanci, než se posunul níže, pak by do akcií mohlo přitéct až 100 miliard dolarů ve formě přílivu fondů, řekl Kolanovic.

Aby se však investoři mohli připravit na potenciální růst, vyhýbá se doporučením, aby se honili za technologickými akciemi s megakapacitou nebo za akciemi "odolnými vůči recesi", které se obchodují poblíž historických maxim.

Na místo toho Kolanovic zdůraznil příležitosti v indexu S&P 600, tedy v akciích s malou kapitalizací, které se obchodují na úrovni násobků z recese, a také v energetickém sektoru, který stále nabízí atraktivní ocenění.

"I nadále zastáváme názor, že rok 2020 nebude vypadat jako rok 2010 a mnoho investičních trendů - ať už v oblasti komodit, technologií, ESG nebo low vol investování - se obrátí naruby," uzavřel.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články