Podle společnosti Morningstar budou akcie čistých zdrojů energie největšími vítězi rozsáhlého zákona o snížení inflace, který právě podepsal Biden

Podle společnosti Morningstar patří akcie solárních elektráren a lithiových elektráren k těm, které budou nejvíce profitovat z nově podepsaného zákona o snížení inflace ve výši 370 miliard dolarů.

Podle společnosti Morningstar patří akcie solárních elektráren a lithiových elektráren k těm, které budou nejvíce profitovat z nově podepsaného zákona o snížení inflace ve výši 370 miliard dolarů.

Prezident Joe Biden v úterý podepsal zákon o snížení inflace, který minulý týden schválila Sněmovna reprezentantů.

Zákon mimo jiné obsahuje desetileté prodloužení daňových úlev na solární a větrnou energii a pobídky na podporu nových technologií, z nichž budou mít největší prospěch vodík a skladování energie, uvedl Dave Sekera, hlavní stratég společnosti Morningstar pro americké trhy, ve zprávě zveřejněné ve středu.

Také pobídky pro domácí výrobce solárních panelů a zařízení, tedy produktů, které se dříve z velké části dovážely.

Investiční výzkumná společnost uvedla, že společnosti First Solar, Plug Power a SunPower jsou akcie, které jsou jednak spravedlivě oceněny a v důsledku zákona o snížení inflace budou mít největší pozitivní dopad na jejich podnikání.

"Vzhledem k tomu, že jsme zahrnuli předpokládaný dopad těchto ustanovení do celého spektra akcií, které pokrýváme, zvýšili jsme naše ocenění až o 20 % nebo i více, v závislosti na společnosti a jejím konkrétním produktovém portfoliu," uvedl Sekera.

"V mnoha případech však trh předběhl sám sebe a cena prudce vzrostla před naším názorem na dlouhodobé, vnitřní ocenění společnosti," řekl.

Investice do výrobců lithia jsou jednou z oblastí, kde lze využít dalšího potenciálu růstu díky nově schváleným výdajům, protože mnoho akcií v oblasti čisté energie již bylo plně oceněno až nadhodnoceno, uvedla firma.

Morningstar uvedla, že vláda bude poskytovat dotace na elektromobily a plug-in hybridy, pokud bude minimální podíl klíčových nerostných surovin, včetně lithia, pocházet z USA nebo od jejich partnerů ve volném obchodu.

"Domníváme se, že to bude přínosem pro všechny výrobce lithia díky zvýšení poptávky, což by mělo udržet trh s nedostatečnou nabídkou delší dobu," možná až do konce desetiletí.

Albemarle, Lithium Americas, Livent a Sociedad Quimica y Minera de Chile jsou v pokrytí společnosti Morningstar mezi producenty lithia.

Předkladatelé tvrdí, že nový zákon sníží federální deficit o 300 miliard dolarů během 10 let a do roku 2030 sníží emise uhlíku přibližně o 40 %. Toto snížení bude částečně zaplaceno stanovením minimální 15% sazby daně z příjmu právnických osob pro společnosti, které generují příjmy ve výši alespoň 1 miliardy USD, a prostřednictvím 1% daně na zpětný odkup akcií.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články