Popcorn pro investory zvaný AMC Entertainment. Proč cena této akcie letí nahoru?

Akcionáři řetězce kin AMC mohou dostávat pozvánky na promítání zdarma a komunikovat přímo s generálním ředitelem.

Akcionáři řetězce kin AMC mohou dostávat pozvánky na promítání zdarma a komunikovat přímo s generálním ředitelem. Takto společnost děkuje akcionářům za jejich podporu. Vedení přišlo s touto myšlenkou poté, co počet akcionářů společnosti přesáhl počtu 3 milionů lidí.

Platforma AMC Investor Connect

Společnost spustila platformu pro přímou komunikaci s drobnými investory – AMC Investor Connect. Ti se mohou prostřednictvím této platformy přihlásit na web a k odběru novinek společnosti. Jako bonus obdrží velký popcorn, uvádí společnost v tiskové zprávě. Opomenuti nejsou ani současní akcionáři, kterým bude nabídka popcornu přidána na jejich účet AMC Stubs do 7 dnů, po naskenování své akcionářské virtuální karty. Další výhodou platformy je možnost přímého chatu akcionářů s generálním ředitelem AMC Adamem Aronem, získání zboží zdarma, zlevněného zboží a pozvánek na speciální projekce prostřednictvím exkluzivních propagačních akcí. Mimochodem, generálního ředitele AMC můžete sledovat také na Twitteru pod @CEOAdam.

Vývoj hodnoty akcií

Prosinec 2020 představoval pro společnost stav blížící se bankrotu. Důvodem byla pandemie COVID-19, během níž byla AMC nucena zavřít všechna kina. Na konci čtvrtého čtvrtletí roku 2020 poklesly tržby společnosti o 88,8 % a čistá ztráta ve srovnání se stejným čtvrtletí roku 2019 tvořila 70násobné navýšení. Pro záchranu si vedení AMC vypůjčilo ze zajišťovacího fondu Mudrick Capital 100 milionů amerických dolarů. Tento zajišťovací fond spravoval v květnu tohoto roku přibližně 3,8 miliardy amerických dolarů.

Změna nastala v lednu 2021. Tento měsíc byl pro společnost AMC ve znamení prudkého růstu počtu akcionářů. Akcie byly nakupovány ve velkém množství během flash mobu, organizovaného uživateli sociální platformy Reddit z tematického fóra o investicích. A tak akcie dosáhly absolutního vrcholu 27. ledna, kdy jejich hodnota činila 19,9 amerických dolarů, což představovalo nárůst o 890 %. V březnu pak vlastnilo 3,2 milionů retailových akcionářů AMC zhruba 80 % z celkových 450 milionů vydaných akcií.

AMC využívá situace

V období od 24. května do 1. června se změnily hodnoty jedné akcie z 12,08 na 32,04 amerických dolarů. Od začátku ledna tak akcie celkově vzrostly téměř o 1 500 %. Společnost využila této situace a prodala 8,5 milionů akcií americkému zajišťovacímu fondu Mudrick Capital Management za 230,5 milionů amerických dolarů. AMC uvedla, že výtěžek použije na rozvoj svého podnikání, na pronájem nových kin a zvýšení atraktivity starých. Zvažuje ovšem také snížit svou dluhovou zátěž.

Zdroje: quote.rbc.ru, amctheatres.com, mudrickcapital.com, unsplash.com

Nejnovější články