Postup legalizace konopí v USA ve vztahu k akciím firmy Planet 13

Co dělá společnost Planet 13? Vyplatí se investovat do jejich akcií? Vyplatí se investovat do dalších kanabisových firem? Jak postupuje legalizace v USA? To všechno se Vám pokusím osvětlit v tomto textu.

Planet 13, o této americké firmě jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Pokusím se Vám tedy vysvětlit, co firma dělá. Rozhodnutí, zda investovat do jejich akcií již nechám na Vás. I přes velký potenciál firmy se totiž jedná o velmi rizikové a značně nadhodnocené akcie. V současné době se tedy jedná o investici do růstu a expanze, nikoliv do zavedené firmy s tradicí a velkými výdělky.

Trocha nedávné historie

Firma je vedena Bobem Groesbeckem a Larrym Schefflerem, shodou okolností jsou oba bývalými politiky. Groesbeck byl starostou města Henderson, které leží 16 mil od Las Vegas. Scheffler byl zase ve stejném městě radním. Hlavním zaměřením firmy, kterou tito pánové vedou, je produkce a prodej marihuany a výrobků z ní, určených jak pro lékařské, tak pro rekreační účely. Svůj první obchod firma otevřela 1.11.2018 v Las Vegas. Ve státě Nevada mají také pěstitelskou licenci na léčebné i rekreační konopí na produkci 950 kilogramů ročně.

Obchod fungující od roku 2018 Planet 13 nazývá SuperStore. Nyní je to největší cannabis dispensary (obchod s marihuanovou pro léčebné i rekreační užití konopí) na svetě. Onen SuperStore však není jen obchod, jedná se o místo se spoustou dalších využití, jako je například hotel. S notnou dávkou nadsázky by se dalo říct, že je to takový kanabisový Disneyland. Otevření dalšího SuperStoru je naplánováno na 1. července 2021 v kalifornské Santa Aně.

První kvartál roku 2021 z pohledu CEO Larryho Schefllera

27.května byly vydány kvartální výsledky Planet 13 a ty určitě všem zainteresovaným dodávají velkou vlnu optimismu. Nyní krátký úryvek přímo z kvartální zprávy:

Po pomalejších měsících lednu a únoru, které byly ovlivněny restrikcemi souvisejícími s pandemií COVID-19 v Nevadě, jsme měli absolutně výjimečný březen, duben a teď i květen. Je zřejmé, že turistický ruch ve Vegas se probouzí zpět k životu a my jsme na dohlednou budoucnost plně rezervovaní. Myslíme si, že tohle je teprve začátek. Po roce boje proti největší možné makroekonomické bouři je skvělé mít vítr v zádech a vidět, že všechna vylepšení, která jsme zavedli, se nám začínají vyplácet.

spoluzakladatel Planet 13 Larry Sheffler

A nejdůležitější výsledky z pohledu čísel?

  • Příjmy byly 23.8 milionů USD, tedy nárůst o 41,8 %. Předchozí kvartál to bylo 16.8 amerických dolarů
  • Hrubý zisk narostl o 53,9 %
  • Čistý příjem 0,4 milionu USD ve srovnání s čistou ztrátou 1,4 milionu USD z předchozího kvartálu také nezní špatně

Jak postupuje legalizace v USA a co to znamená pro konopný byznys?

Legalizace marihuany pro rekreační užití už prošla v 17 z 50 amerických států. Naposledy to byla Virginie, stala se tak prvním jižanským státem, který rekreační užívání marihuany zlegalizoval. V dalších 13 státech byla dekriminalizována. Na federální úrovni legalizace však zůstává stále zapovězena, ale na očividném trendu to zdá se nic nemění. To tak dává příležitost novým byznysům, jako je třeba Planet 13.

Zdroj obrázku: Unsplash.com

Jak se staví k legalizaci Bílý dům?

V březnu vyšla zpráva o vyhození několika zaměstnanců Bílého domu, kvůli užívání marihuany. Později se však ukázalo, že zaměstnanců bylo vyhozeno pouze pět a to hlavně kvůli dalším bezpečnostním problémům. Viceprezidentka Kamala Harrisová dokonce dva roky zpět v rozhovoru uvedla, že na vysoké škole marihuanu sama užívala, o místo však nepřišla. Doufejme tedy, že bude Bílý dům následovat názor většiny demokratů pro legalizaci konopí a akcie Planet 13 budou dobrou dlouhodobou investicí.

Zdroje: unsplash.com, forbes.com, planet13holdings.com, finance.yahoo.com, marketwatch.com

Nejnovější články