Pravicová sociální síť Gab uvedla, že Elon Musk by měl upustit od své nabídky na koupi Twitteru a investovat do něj 2 miliardy dolarů, pokud mu skutečně záleží na svobodě projevu

Pravicová sociální síť Gab předložila Elonu Muskovi protinávrh v reakci na jeho nabídku na koupi Twitteru: Pokud chcete chránit svobodu slova, investujte raději do Gabu.

Pravicová sociální síť Gab předložila Elonu Muskovi protinávrh v reakci na jeho nabídku na koupi Twitteru: Pokud chcete chránit svobodu slova, investujte raději do Gabu.

Generální ředitel společnosti Gab Andrew Torba prohlásil, že nejbohatší člověk na světě by měl upustit od "předražené dohody s Twitterem" a místo toho investovat 2 miliardy dolarů do společnosti Gab výměnou za místo v představenstvu a blíže nespecifikovaný podíl ve společnosti.

"Společně můžeme vybudovat infrastrukturu pro svobodný internet," napsal Torba v otevřeném dopise Muskovi. "Jsem ochoten vám nabídnout místo ve správní radě a podíl ve společnosti výměnou za to, že prodáte svou pozici ve Twitteru a investujete 2 miliardy dolarů do společnosti Gab. Moje nabídka je mou nejlepší a poslední nabídkou."

Torba v doprovodném prohlášení uvedl, že pokud má Musk zájem chránit svobodu projevu, je Gab v lepší pozici než Twitter, protože není závislý na "infrastruktuře třetích stran".

Například uvedl, že vzhledem k tomu, že je Twitter v obchodech s aplikacemi společností Apple a Google, musí dodržovat jejich zásady, zatímco aplikaci Gab si uživatelé mohou stáhnout z prohlížeče. (Gab je v obchodech s aplikacemi Apple a Google již dlouho zakázán.)

Torba také uvedl, že "existuje problém samotné komunity Twitteru".

"Je masivně levicový, a tedy proti svobodě slova. Pokud na Twitteru opět povolíte svobodu slova, tito lidé rozhodně odejdou, protože jejich křehký světonázor se nedokáže vyrovnat s realitou, kterou svoboda slova přináší," řekl.

Musk ve čtvrtek nabídl Twitteru koupi za 43 miliard dolarů. V nabídkovém dopise Musk napsal: "Investoval jsem do Twitteru, protože věřím v jeho potenciál stát se platformou pro svobodu projevu na celém světě a věřím, že svoboda projevu je společenskou nutností pro fungující demokracii."

Dodal: "Twitter má mimořádný potenciál. Odemknu ho."

Torba ve svém nabídkovém dopise napodobil Muskovy komentáře a napsal: "Gab má mimořádný potenciál. Pojďme ho společně odemknout."

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články