Autor: Adam Spáčil

Přední analytici Wall Street vidí v těchto akciích dlouhodobý růst i přes nejistotu investorů.

Investoři zvládli další volatilní týden, když tři hlavní indexy zaznamenaly za toto období zisky.

Investoři zvládli další volatilní týden, když tři hlavní indexy zaznamenaly za toto období zisky.

Prozatím se zdá, že se trhy zbavují obav, které akcie v první řadě přivedly k poklesu, ale skutečné obavy se nerozptýlily. Válka na Ukrajině nadále otřásá východní Evropou. Inflace je stále horká a rostoucí ceny pohonných hmot snižují finanční možnosti spotřebitelů.

Bouřlivá doba vyžaduje, aby investoři odhlédli od novinových titulků a zaměřili se na společnosti s pevnými základy. Podle společnosti Tipranks, která sleduje nejúspěšnější analytiky, profesionálové z Wall Street vyzdvihují společnosti, které mají podle nich dlouhodobý potenciál.

Zde je pět jmen, která je třeba tento týden sledovat.

Hodnota bitcoinu se za poslední měsíc do značné míry udržela, stejně jako jeho těžce spojené veřejně obchodované těžební společnosti, jako je Riot Blockchain (RIOT).

Přestože těžaře v posledním čtvrtletí ovlivnila stagnace ceny bitcoinu, společnost pokračuje v budování své infrastruktury a zvyšuje své vertikálně integrované kapacity.

Darren Aftahi ze společnosti Roth Capital Partners nedávno upozornil na zrychlující se tempo nasazování strojů společnosti RIOT a na její poslední nákupy pozemků jako na důvody, proč očekávat budoucí růst.

Aftahi ohodnotil akcie jako nákupní a přiřadil cílovou cenu 46 USD.

Na TipRanks je Aftahi na 378. místě z téměř 8 000 odborných analytiků. Při hodnocení akcií byl úspěšný v 38 % případů a na každé z nich dosáhl průměrné návratnosti 32,1 %.

Ruská válka na Ukrajině přiměla západní subjekty, aby začaly posilovat svou kybernetickou bezpečnost v očekávání nárůstu hackerské aktivity.

Ve vysoce konkurenční oblasti kybernetické bezpečnosti je několik rychle rostoucích firem připravených na start, včetně společnosti Cloudflare (NET), která se zabývá webovou infrastrukturou. Tato firma získává nové zákazníky.

Shaul Eyal ze společnosti Cowen napsal, že "díky své end-to-end škálovatelné cloudové platformě je NET připravena narušit síťové, bezpečnostní a telekomunikační trhy." Tato odvětví představují celkový oslovitelný trh v hodnotě přibližně 100 miliard USD a zdá se, že společnost NET je připravena zaujmout značný podíl na trhu.

Eyal ohodnotil akcie jako "buy" a vyhlásil cílovou cenu 250 USD. Uvedl, že se jedná o nejvyšší ocenění s ohledem na očekávané tržby společnosti za rok 23 v celém jeho pokrytí kybernetické bezpečnosti.

Pokud jde o sankce uvalené na ruské trhy, analytik napsal, že NET je v tomto regionu vystavena marginálnímu riziku ztrát. Kromě toho ocenil, že společnost poskytuje pro bono služby kritické infrastruktuře, jako jsou nemocnice, energetické a vodárenské společnosti v nouzi.

Z téměř 8 000 profesionálů v databázi TipRanks je Eyal na 14. místě. Při výběru akcií se v 76 % případů nemýlil a ve všech svých hodnoceních si udržuje průměrný výnos 56,3 %.

Společnost Nike (NKE) nedávno překonala konsensuální odhady Wall Street ohledně tržeb a zisku na akcii. Společnost také mění své velkoobchodní aktivity, aby se lépe přizpůsobila novým spotřebitelským trendům.

Výrobce obuvi a sportovního vybavení se letos potýká s poptávkou, která převyšuje jeho nabídku a zásoby. Nike také rozšiřuje svá partnerství na čínských trzích, jak ve své nedávné zprávě poznamenal Robert Drbul ze společnosti Guggenheim.

Drbul ohodnotil akcie jako nákupní a vyhlásil cílovou cenu 195 USD.

Analytik upřesnil, že pokrok v Číně "ji dovede do nové éry transformace trhu". Drbul navíc uvedl, že navzdory meziročně klesajícím tržbám na tomto trhu "má Nike nejinovativnější značku, platformy a produktovou řadu", aby zde uspěla.

I když krátkodobé provozní problémy přetrvávají, Drbul očekává, že v dlouhodobém horizontu ustoupí a společnost Nike z nich vyjde silnější a hodnotnější než dříve.

Drbul je na TipRanks na 111. místě z téměř 8 000 analytiků. Při výběru akcií měl pravdu v 68 % případů a dosáhl průměrného výnosu na jedno hodnocení 27,9 %.

Společnost Adobe (ADBE) nedávno oznámila své čtvrtletní výsledky hospodaření, které byly přijaty se smíšeným ohlasem. Navzdory slabým prognózám a zpomalujícím se obchodním trendům však společnost zůstává gigantem v oboru.

Brian Schwartz ze společnosti Oppenheimer uvedl, že slušná výkonnost společnosti by se mohla v průběhu roku zvýšit, mimo jiné díky růstu cen digitálních médií. Softwarová firma navíc zaznamenává zdravou poptávku a slibné ukazatele ročních opakujících se příjmů.

Schwartz ohodnotil akcie jako nákupní a stanovil cílovou cenu 560 USD.

Z téměř 8 000 analytiků na TipRanks je Schwartz na 20. místě. Jeho úspěšnost činí 71 % a v průměru se mu při každém hodnocení vrátilo 50,8 %.

Společnost Nvidia (NVDA) je považována za jednoho z hlavních beneficientů metaverza i celkové transformace na cloud a její ocenění to odráží.

Nyní, když akcie klesly z vysokých cen z listopadu loňského roku, se společnost jeví jako mnohem atraktivnější. A to i přesto, že se její akcie nedávno odrazily ode dna.

Společnost Nvidia nedávno uspořádala konferenci ke dni investorů, na které její vedení zdůraznilo obrovský celkový oslovitelný trh v hodnotě 1 bilionu dolarů, který chce společnost získat.

Vijay Rakesh ze společnosti Mizuho Securities to uvedl ve své nedávné zprávě a dodal, že "nové síťové portfolio společnosti NVDA podporuje její zaměření na poskytování kompletního end-to-end stacku pro datová centra." To zahrnuje "software, GPU, Grace GPU, Bluefield DPU (prostřednictvím společnosti Mellanox) a Switch," dodal Rakesh.

Analytik ohodnotil akcie jako nákupní a cílovou cenu vypočítal na 345 USD.

Kromě toho společnost dosahuje značných úspěchů také na trhu pokročilých asistenčních systémů pro řidiče, kde se očekává, že se jejich penetrace v příštích osmi letech zvýší z přibližně 10 % na 50 %. Rakesh tvrdí, že hodnota tohoto trhu by mohla dosáhnout až 300 miliard dolarů a do budoucna představuje významný faktor růstu.

Z téměř 8 000 odborných analytiků se Rakesh umístil na 33. místě. Při výběru akcií byl přesný v 71 % případů a jeho průměrná návratnost činila 47,9 %.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články