Proč akcie společnosti Meta dnes prudce klesají

Investorům společnosti Meta se nelíbily nedávné komentáře generálního ředitele Marka Zuckerberga.

Investorům společnosti Meta se nelíbily nedávné komentáře generálního ředitele Marka Zuckerberga.

Co se stalo

Akcie společnosti Meta Platforms (META) se dnes ráno propadly po komentářích generálního ředitele Marka Zuckerberga o ekonomice a omezování náboru zaměstnanců.

Co tedy

Agentura Reuters dnes ráno uvedla, že Zuckerberg na týdenní schůzce se zaměstnanci řekl, že společnost očekává výrazné zpomalení ekonomického růstu a výrazně omezí počet lidí, které dříve předpokládala přijmout.

"Kdybych si měl vsadit, řekl bych, že jde o jeden z nejhorších poklesů, které jsme v nedávné historii zažili," řekl Zuckerberg podle agentury Reuters na setkání.

To nejsou zrovna komentáře, které chtěli dnes ráno slyšet investoři společnosti Meta, a bohužel pro současné zaměstnance nebyly Zuckerbergovy komentáře o nic pozitivnější.

Řekl také, že ve společnosti pravděpodobně pracují lidé, "kteří by tu neměli být", a naznačil, že Meta bude na výkon zaměstnanců bedlivěji dohlížet.

Podle agentury Reuters společnost údajně omezuje nábor nových zaměstnanců a svůj předchozí cíl přijmout 10 000 nových inženýrů snížila na přibližně 6 000 až 7 000.

Co teď

Zuckerbergovy komentáře na firemním setkání společnosti Meta dnes ráno investorům zjevně dělají velké starosti.

Technologičtí investoři se již obávají možného zpomalení ekonomiky, ale vzhledem k tomu, že Zuckerberg očekává vážný pokles, omezuje nábor zaměstnanců, bedlivě sleduje výkonnost stávajících zaměstnanců a říká, že "protivítr je silný", není divu, že někteří akcionáři společnosti Meta jsou dnes nervózní.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články