Autor: Filip Kejval

Proč dnes Bitcoin, Ethereum a Dogecoin klesly

Skvělý týden pro kryptoměny skončil. Co se stalo? Kryptoměny měly v neděli po zdravém zotavení v minulém týdnu těžký den.

Kryptoměny měly v neděli po zdravém zotavení v minulém týdnu těžký den. U kryptoměn jsme však v poslední době viděli, že momentum netrvá dlouho.

Od 16:00 SELČ se Bitcoin (BTC) za posledních 24 hodin propadl o 3,5 %, Ethereum (ETH) o 4 % a Dogecoin (DOGE) o 3,8 %. Za poslední týden však tytéž kryptoměny vzrostly o 7,4 %, 8,7 % a stagnovaly.

Co tedy

Další bolesti se objevují v oblasti krypto půjček, protože burza Blockchain.com údajně čelí ztrátě 270 milionů dolarů z půjček společnosti Three Arrows Capital. Vedlejší škody a síť půjček v krypto prostoru vyšly najevo poté, co společnost Three Arrows Capital vyhlásila v USA bankrot a začala být likvidována.

Dobrou zprávou je, že společnost Celsius pokračuje v uvolňování svých složitých pozic. O víkendu údajně splatila 258 milionů dolarů společnostem Aave a Compound, aby uvolnila 950 milionů dolarů v zajištění. Pokud se společnosti Celsius podaří zrušit své pozice a získat kolaterál, můžeme se dočkat toho, že bude schopna vrátit prostředky zákazníkům, až budou chtít vybírat. Problémem je, že získání kolaterálu zpět může znamenat také prodej kryptoaktiv, čímž se na trh vrhnou další v době, kdy je kupců málo.

Bitcoin se také může dostat na vrchol poté, co společnost Binance v pátek oznámila možnost obchodovat s touto měnou bez poplatků. Objem obchodů v důsledku toho prudce vzrostl, což se po opadnutí počátečního nadšení zmírnilo.

Co teď

Víkendy mohou být pro kryptoměny volatilní, protože objem klesá a jakákoli zpráva může trhem velmi rychle pohnout. Vzhledem ke všem dnešním likvidacím na kryptoměnách je možné, že v příštích týdnech uvidíme ještě větší prodejní tlak, protože se budou rozpouštět velké pozice s pákovým efektem. To však není to, co bude dlouhodobě hnát cenu kryptoměn kupředu.

Myslím, že stojí za to udělat krok zpět a zamyslet se nad tím, co se vyvíjí na základě kryptoměn a blockchainu. V současné době existují tisíce vývojářů, kteří budují podniky podpořené miliardami dolarů kapitálu, a my teprve začínáme vidět ovoce těchto investic. V příštích několika letech pravděpodobně uvidíme, že se na blockchain přesune mnoho typů transakcí a podniky začnou časem vytvářet další případy použití.

Na toto budování, které probíhá, jsem býčí, ale vzhledem k převaze obchodování s kryptoměnami v posledním roce není překvapivé, že dochází k pullbacku.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články