Foto: Unsplash

Ruská centrální banka říká, že je otevřená používání kryptoměn pro mezinárodní platby jako způsob, jak čelit západním sankcím

Ruská vláda je ochotna zvážit povolení používání kryptoměn pro mezinárodní platby, uvedla v úterý agentura Reuters.Tato myšlenka by mohla zemi pomoci zmírnit dopad západních sankcí uvalených na Moskvu.

"V zásadě nemáme nic proti používání kryptoměn v mezinárodních transakcích," uvedla podle agentury Reuters na úterním brífinku s novináři první náměstkyně guvernéra Centrální banky Ruské federace Ksenia Yudaeva.

Centrální banka již dříve vyzvala k zákazu kryptoměn a v prosinci údajně jednala s hráči na trhu a odborníky o zákazu investic do kryptoměn, aby omezila rizika pro finanční stabilitu. Rusko v dubnu odhadlo velikost svého trhu s kryptoměnami na 10 bilionů rublů (160 milionů USD).

Podle zprávy ministerstva financí z minulého týdne by povolení kryptoměn pro vypořádání mezinárodních plateb pomohlo Rusku zmírnit dopad západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu na konci února. EU, USA a další spojenci odřízli Rusku přístup k jeho devizovým rezervám ve výši více než 600 miliard dolarů a vyloučili ruské banky z mezinárodního systému finančních zpráv Swift.

Ruská centrální banka však stále vnímá používání kryptoměn v zemi jako finanční hrozbu, uvedla Judajevová.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Podobné články