Foto: Unsplash

Zde je moje oblíbená růstová akcie

Nedávné tržní turbulence - podnícené záměrem Federálního rezervního systému agresivně zvýšit úrokové sazby ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci - přiměly investory k útěku z rizikových sektorů ve prospěch bezpečnějších. Přesto existují některé vynikající podniky, které lze koupit se slevou oproti jejich nedávným maximům.

Vezměme si Lululemon Athletica (LULU). Přestože investoři na ni v souvislosti s náročným makroekonomickým prostředím zanevřeli, oděvní společnost nadále vykazuje silné základy a pokračující dynamiku. A vzhledem k tomu, že akcie letos klesly o 22 %, je to moje nejlepší růstová akcie, kterou je nyní vhodné koupit.

Lululemon je pro investory velkým vítězem

Za posledních pět let přinesla společnost Lululemon svým akcionářům výnos 396 %, čímž snadno překonala 75% zisk indexu S&P 500 za stejné období. Tuto výkonnost lze z velké části přičíst vynikajícím základním ukazatelům a růstové trajektorii společnosti. Tržby a zisk na akcii (EPS) společnosti Lululemon rostly v období od fiskálního roku 2016 do fiskálního roku 2021 anualizovaným tempem 21,7 %, resp. 27,6 %. Navíc se značce atletických oděvů daří v oblasti přímého prodeje zákazníkům, který představuje 45 % celkových tržeb.

Z původně módních a funkčních kalhot na jógu pro ženy se stala oblíbená lifestylová značka, která se vyznačuje důrazem na pohodlí, styl a vysoce kvalitní materiály. Snížení závislosti společnosti Lululemon na dámském oblečení dokazuje, že v posledních třech fiskálních letech segment pánského oblečení, který roste složenou roční mírou 30 %, skutečně předstihl segment dámského oblečení.

Nedávno společnost Lululemon oznámila vstup na španělský trh, kde hodlá otevřít dvě kamenné prodejny, jednu v Barceloně a druhou v Madridu, a také místní e-shop. Jedná se o první vstup společnosti do Evropy od roku 2019.

Ještě předtím se firma vrhla na výrobu obuvi a uvedla na trh dámskou běžeckou obuv Blissfeel. "Byli jsme hrdí na to, že ji časopis Runner's World označil za nejlepší specifickou dámskou obuv v roce 2022," řekl generální ředitel Calvin McDonald. "Ohlasy byly nadšené." Na trh se plánuje uvedení dalších modelů dámské obuvi a brzy se objeví i řada pro muže.

Výhled společnosti Lululemon zůstává jasný

Pozoruhodné na společnosti Lululemon je, že v současné době nevykazuje žádné známky zpomalení. Zatímco mnoho jiných společností zažívá zpomalení růstu, ať už z důvodu náročných meziročních srovnání, nebo kvůli klesající důvěře spotřebitelů tváří v tvář hrozící recesi, Lululemon stále září. V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2022 vyskočily tržby o 31,6 %, a to ve srovnání s 88,1% nárůstem v prvním čtvrtletí roku 2021.

Při pohledu do budoucna se investoři mají i nyní na co těšit. Vedení společnosti Lululemon nedávno oznámilo nový pětiletý finanční plán nazvaný "Power of Three x2". V návaznosti na předchozí výhled, který podnik snadno překonal, má Lululemon do fiskálního roku 2026 dosáhnout tří hlavních milníků.

Třemi pilíři růstu bude zdvojnásobení příjmů z prodeje pro muže, zdvojnásobení digitálních příjmů a čtyřnásobné zvýšení mezinárodních příjmů. Pro úspěch společnosti Lululemon bude i nadále nesmírně důležitý segment dámské konfekce, její fyzická stopa čítající 579 obchodů a operace v Severní Americe. Společnost má však před sebou spoustu růstového potenciálu a sešlápnutí plynového pedálu je správný strategický krok, zejména pokud chce Lululemon dohnat giganta na trhu sportovního oblečení, kterým je Nike.

Pokud se společnosti Lululemon podaří dosáhnout těchto cílů a zdvojnásobit své tržby v období od fiskálního roku 2021 do fiskálního roku 2026 na 12,5 miliardy dolarů, pak jsou její akcie pro investory připraveny na velmi dobré výsledky. V současné době se akcie obchodují za poměr ceny k zisku (P/E) 38, což je výrazně pod klouzavým pětiletým průměrem 54. Podle konsensuálních odhadů analytiků z Wall Street by měl zisk na akcii v příštích pěti letech růst složenou roční mírou 18,2 %. Proto existuje prostor pro to, aby se násobek P/E snížil a akcie poskytla investorům vynikající výnos.

Na akciovém trhu to rozhodně není snadné, ale stále je zde několik skvělých společností, které se dají vlastnit. Lululemon je jednou z nich.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Podobné články