Foto: Unsplash

Samsung přestane dodávat produkty do Ruska

Samsung oznámil, že po invazi ruské armády na Ukrajinu pozastavuje dodávky produktů do Ruska, uvedla agentura Bloomberg.

V prohlášení zaslaném médiím společnost říká: „Pokračujeme v aktivním sledování této složité situace, abychom určili naše další kroky,“ uvedla agentura Reuters.

Jihokorejská firma se připojuje k dalším významným společnostem, jako jsou Apple, Nike a IKEA, a zastavuje prodej a služby v Rusku, uvedl Insider.

Společnost sdělila Bloombergu, že se to dotkne všech produktů Samsungu, od čipů po smartphony a spotřební elektroniku. "Naše myšlenky jsou s každým, kdo byl invazí zasažen, a naší prioritou je zajistit bezpečnost všech našich zaměstnanců a jejich rodin," stojí v prohlášení.

V pátek ukrajinský vicepremiér Mychailo Fedorov napsal dopis místopředsedovi Samsungu Han Jong-hee a vyzval společnost, aby dočasně zastavila dodávky služeb a produktů do Ruska.

V dopise, který zveřejnil na svém twitterovém účtu, Fedorov uvedl: "Věříme, že takové činy budou motivovat mladé a aktivní obyvatelstvo Ruska k proaktivnímu zastavení hanebné vojenské agrese."

Vyzval k podpoře a řekl, že "moderní technologie je možná nejlepší odpovědí na tanky, raketomety a rakety zaměřující se na obytné čtvrti, školky a nemocnice."

Dodal: "Zůstaňte s Ukrajinou a zachraňte miliony nevinných životů!"

Podle zprávy tento technologický gigant také věnuje 6 milionů dolarů, včetně 1 milionu dolarů ve výrobcích spotřební elektroniky na humanitární pomoc na Ukrajině.

Zdroje: businessinsider.com, unsplash.com

Podobné články