Satelitní internet Starlink společnosti SpaceX již má celosvětově přes 400 000 předplatitelů

Společnost SpaceX Elona Muska oznámila minulý týden v prezentaci federálním regulátorům, že její satelitní internetová služba Starlink má v současnosti už více než 400 000 předplatitelů po celém světě.

Společnost SpaceX Elona Muska oznámila minulý týden v prezentaci federálním regulátorům, že její satelitní internetová služba Starlink má v současnosti už více než 400 000 předplatitelů po celém světě.

Toto zveřejnění naznačuje, že počet předplatitelů této služby neustále roste. Před dvěma měsíci pro srovnání Starlink uvedl , že má asi 250 000 předplatitelů. Na začátku letošního roku měl pak asi 145 000 předplatitelů.

Starlink je síť satelitů společnosti SpaceX na nízké oběžné dráze Země, navržená tak, aby poskytovala vysokorychlostní internet kdekoli na světě. Prostřednictvím tisíců satelitů SpaceX buduje systém, který poskytuje rychlejší konektivitu v širší oblasti pokrytí než tradiční širokopásmové satelity.

Na prezentaci SpaceX, uskutečněné během hovoru s Federal Communications Commission 19. května, zveřejnila, že služba Starlink je aktivní ve 48 státech USA. Satelitní síť je tak zatím dostupná ve 36 zemích a společnost se navíc příští rok chystá rozšířit službu do většiny Asie, Afriky a Středního východu.

Mapa dostupnosti na webu Starlink společnosti SpaceX nyní zobrazuje už jen několik zemí, kde služba není uvedena ve statusu jako „již brzy“.

SpaceX vypustila doteď asi 2500 satelitů Starlink na podporu své globální sítě.

Společnost letos rovněž rozšířila své možnosti této služby. Základní služba Starlink stojí 110 $ měsíčně, plus 599 $ předem za hardware.  Prémiová varianta stojí 500 $ měsíčně plus 2 500 $ za hardware. Společnost také nedávno přidala poplatek za „přenositelnost“ ve výši 25 USD měsíčně pro uživatele, kteří přemístí svou satelitní anténu, a také možnost „Starlink for RVs“, která zákazníkům umožňuje pozastavit službu každý měsíc.

Společnost rovněž expanduje na palubní Wi-Fi trh a podepsala již smlouvy s leteckými dopravci Hawaiian Airlines a JSX o přidání antén Starlink do letadel.  SpaceX očekává, že po schválení regulačními orgány začne poskytovat služby komerčním letadlům přibližně již za rok.


 

Zdroje: cnbc.com; space.com; unsplash

Nejnovější články