Autor: Radka Guzi

Seriál Pán prstenů od Amazonu bude stát za první sezónu nejméně 465 milionů dolarů

Amazonův Pán prstenů by mohl být jedním z nejnákladnějších televizních seriálů, které byly kdy natočeny, s cenou první sezóny kolem 465 milionů dolarů.

Amazonův Pán prstenů by mohl být jedním z nejnákladnějších televizních seriálů, které byly kdy natočeny, s cenou první sezóny kolem 465 milionů dolarů. Tyto údaje byly zveřejněny jako součást zákona o oficiálních informacích novozélandské vlády a poprvé o nich informoval novozélandský outlet Stuff. Zpráva naznačila, že Amazon se chystá natočit v zemi pět sezón a případně produkovat spinoff sérii. Televizní show Pán prstenů Amazonu se pro tuto technologickou společnost rýsuje jako nákladná záležitost.

Nejnákladnější seriál

V pátek novozélandský ministr pro hospodářský rozvoj a cestovní ruch prozradil, že fantasy drama bude jedním z nejnákladnějších televizních seriálů, které kdy byly natočeny, s cenou první sezóny kolem 465 milionů dolarů.

„Ale můžu vám říct, že Amazon utratí jen v první sezóně asi 650 milionů dolarů,“ řekl Stuart Nash Morning Report. Údaje, které uvedl, byly v místní měně.

Srovnání nákladů s Hrou o trůny

Produkční číslo je masivní a pravděpodobně nejvyšší částka, kterou jakékoli studio utratilo za produkci jediné televizní sezóny. Pro srovnání, Hra o trůny od HBO stála kolem 100 milionů dolarů za sezónu. Epizody první série stály kolem 6 milionů dolarů, a nakonec se zvýšily na zhruba 15 milionů dolarů v osmé sezóně.

Amazon v roce 2017 vyplatil za práva na Tolkienův majetek kolem 250 milionů dolarů. Bude se jednat o jeden z největších televizních seriálů, který kdy byl natočen.

Údaje zveřejněné jako součást zákona o oficiálních informacích novozélandské vlády byly poprvé hlášeny novozélandským outletem Stuff. Jeho zpráva naznačovala, že Amazon se chystá natočit pět sezón v zemi a případně vyrobit spinoff sérii.

Daňová sleva

Výdaje Amazonu na Novém Zélandu vyvolají daňovou slevu ve výši přibližně 114 milionů dolarů a státní pokladna je označila za významné finanční riziko. Neexistuje žádný limit na to, kolik může Amazon utratit, a proto by Nový Zéland mohl získat stovky milionů dolarů, aby pomohl dotovat projekt.

Finanční podpora pro místní ekonomiku

Produkce však pravděpodobně přinese velkou finanční podporu místní ekonomice, protože Amazon mimo jiné platí místní pracovní sílu, hotely a jídlo. Pak je tu budoucí turismus. Filmové trilogie Petera Jacksona Pán prstenů a Hobit byly pro Nový Zéland velkým přínosem, protože přivedly cestovatele z celého světa.

Seriál Pán prstenů je v současné době ve výrobě a očekává se, že debutuje koncem roku 2021.

 

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články