Autor: Adam Spáčil

Softwaroví inženýři z velkých technologických firem, jako jsou Google, Amazon, Microsoft a Meta, platí nejméně 75 000 dolarů za to, aby byli o tři centimetry vyšší, tvrdí chirurg, který prodlužuje nohy

Lasvegaský estetický chirurg se specializuje na zákroky prodlužující nohy, které mohou lidem zvětšit výšku o 3 až 6 centimetrů, jak uvádí nový profil v časopise GQ.

Lasvegaský estetický chirurg se specializuje na zákroky prodlužující nohy, které mohou lidem zvětšit výšku o 3 až 6 centimetrů, jak uvádí nový profil v časopise GQ.

Mnozí z jeho pacientů jsou pracovníci v oblasti technologií.

Kevin Debiparshad založil v roce 2016 institut LimbplastX a v době pandemie se podnikání kliniky velmi rozrostlo, uvedl pro GQ.

Takto to funguje: Lékař pacientům zlomí stehenní kosti a vloží do nich kovové hřeby, které lze nastavit. Hřeby se každý den po dobu tří měsíců o malý kousek prodlouží pomocí magnetického dálkového ovládání, uvedl GQ.

Může trvat měsíce, než se kosti pomalu prodlouží a nohy zahojí. Jeden softwarový inženýr řekl GQ, že první tři měsíce po operaci strávil sám ve svém bytě a během té doby si objednával jídlo z donášky, aby se z metru osmdesát šest stal metr devadesát.

Zákrok stojí od 70 000 do 150 000 dolarů, podle toho, zda chce pacient vyrůst o tři, čtyři, pět nebo šest centimetrů, uvedl GQ.

Společným jmenovatelem Debiparshadových klientů je, že jsou bohatí, ale liší se podle profese: GQ uvedl, že léčil generální ředitele, herce a zaměstnance finančního sektoru. A na zákrok k němu chodí i řada vysoce vydělávajících pracovníků v oblasti technologií - většinou muži, ale i některé ženy.

"Žertuji, že bych si mohl otevřít technologickou společnost," řekl Debiparšad časopisu GQ. "Mám tu asi 20 softwarových inženýrů, kteří právě teď podstupují tuto proceduru a jsou tady ve Vegas. Včera tu byla jedna dívka ze společnosti PayPal. Mám tu pacienty z Googlu, Amazonu, Facebooku, Microsoftu. Měl jsem několik pacientů z Microsoftu."

Chirurg řekl, že zákrok nedoporučuje sportovcům, protože by mohl snížit jejich schopnosti.

Stigmata kolem plastické chirurgie pro muže začala v posledních letech opadat. Podle Americké společnosti pro estetickou plastickou chirurgii vzrostl počet kosmetických zákroků provedených na mužích od roku 1997 do roku 2015 o 325 %.

A v Silicon Valley se plastická chirurgie v posledních letech stále častěji stává pro muže pracující v oblasti technologií způsobem, jak dosáhnout svých fyzických cílů.

V lednu 2020 deník Washington Post uvedl, že muži se ve snaze prosadit se v kariéře obracejí na botox, výplně, laserové zákroky a techniky určené ke stimulaci kolagenu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články