Sony a Honda spojí své síly - společně se budou podílet na vývoji elektromobilů

Japonský elektronický gigant Sony a automobilka Honda vytvořily společný podnik na výrobu a prodej elektrických vozidel. V pátek tuto novinu oznámily obě společnosti.

Japonský elektronický gigant Sony a automobilka Honda vytvořily společný podnik na výrobu a prodej elektrických vozidel. V pátek tuto novinu oznámily obě společnosti.

Sony a Honda si letos kladou za cíl založit zcela nový podnik a zahájit tak s jeho pomocí prodej svého prvního elektrického vozu v roce 2025.

Nový společný podnik by měl navrhovat, vyvíjet a prodávat elektromobily, ale nebude vlastnit ani provozovat výrobní závody. Díky svým dlouholetým zkušenostem s výrobou automobilů bude Honda zodpovědná za výrobu vozu ve svých vlastních závodech. Sony zase pro tento vůz vyvine vhodnou platformu a software.

V tuto chvíli není jasné, jak by tato spolupráce mohla vypadat, ale je nutné si také uvědomit, že Sony je klíčovým dodavatelem obrazových snímačů pro smartphony. Současně stále více a více navrhuje čipy pro automobily. Sony je znám také  svou herní platformou PlayStation.

Sony v lednu uvedla, že založí společnost s názvem Sony Mobility, aby prozkoumala vstup na trh s elektrickými vozidly. Společnost také vyvinula prototyp sportovního užitkového vozu s názvem VISION-S 02.

Honda se mezitím snaží přejít na výrobce elektromobilů. Japonská automobilka uvedla, že do roku 2040 postupně vyřadí vozidla na plyn. Honda má v současné době společný podnik s General Motors a to právě na vývoj nových elektrických vozidel.

Sony a Honda jsou dalším příkladem technologických společností v automobilového sektoru, co chtějí posílit své technologické schopnosti spoluprácí.

Loňská zpráva rovněž naznačila, že i Apple zvyšuje své úsilí v oblasti samořídících vozidel a plánuje tak vstoupit do tohoto sektoru.


 

Zdroje: cnbc.com; unsplash

Nejnovější články