Autor: Radka Guzi

Sony uvádí nový headset pro VR pro svou konzoli PlayStation 5

Sony potvrdilo, že její nový hardware se bude jmenovat PlayStation VR2 a nahradí tak svého předchůdce PS VR.

Sony potvrdilo, že její nový hardware se bude jmenovat PlayStation VR2 a nahradí tak svého předchůdce PS VR. Náhlavní souprava bude fungovat s konzolí Sony PlayStation 5, která byla vydána koncem roku 2020. Odhalení přichází, když se Facebook, rodič Meta, a další pokoušejí vydělat na „metaverse“.

Společnost Sony oznámila nové podrobnosti o své náhlavní soupravě pro virtuální realitu nové generace a uvedla, jak bude tento zážitek vypadat v demu pro nadcházející hru PlayStation.

Na technologické akci CES v Las Vegas generální ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan potvrdil, že její nový hardware se bude jmenovat PlayStation VR2 a nahradí tak svého předchůdce PS VR. Headset bude fungovat s konzolí Sony PlayStation 5, kterou vydala koncem roku 2020.

PS VR2 přijde s OLED displejem podporujícím rozlišení 4K a také s novým ovladačem s názvem PS VR2 Sense, podle blogpostu zveřejněného společností Sony v úterý. Připojí se k PS5 pomocí jediného kabelu.

Systém bude také obsahovat technologii sledování očí, která ovlivňuje, jak hráč komunikuje s hrou, a vestavěný motor s vibracemi pro vytváření zpětné vazby náhlavní soupravy.

Nová hra Call of the Mountain

Zatímco společnost Sony neprozradila, jak bude její nový headset vypadat, společnost poskytla první pohled na herní zážitek a ukázala trailer na novou hru s názvem Horizon: Call of the Mountain. Hra je zasazena do stejného světa jako trhák akční RPG od Sony, franšíza Horizon, ve které hráči bojují se stroji podobnými dinosaurům v postapokalyptickém světě.

Série začala Horizon Zero Dawn v roce 2017 a Sony se chystá příští měsíc vydat pokračování s názvem Horizon Forbidden West.

Metaverse

Odhalení hardwaru PS VR2 od Sony je obzvláště aktuální, protože mateřská společnost Facebooku Meta a další se pokoušejí vydělat na bouřlivém novém trendu v technologii „metaverse“. Je to druh sdíleného virtuálního zážitku, ve kterém mohou uživatelé pracovat, hrát si a vzájemně se ovlivňovat. Mnoho iterací metaverse zahrnuje technologii VR.

Meta přešla v loňském roce z Facebooku a změnila se na metaverse. Jeho headset Oculus Quest 2 VR byl oblíbeným dárkem během svátků, přičemž hlavní aplikace Oculus byla na Štědrý den na vrcholu žebříčku v App Store společnosti Apple.

Někteří odborníci se však obávají, jak bezpečný bude metaverse. Většina systémů VR postrádá rodičovskou kontrolu a aplikace jako VRCat jsou plné zneužívání.

 

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články