Autor: Adam Spáčil

Společnost Ark Invest Cathie Woodové kupuje akcie Sea Limited poté, co zákaz aplikací v Indii vymazal tržní hodnotu 16 miliard dolarů

Akcie Sea Limited v úterý vzrostly až o 8 % poté, co společnost Ark Invest Cathie Woodové koupila téměř 150 000 akcií vývojáře mobilních her.

Akcie Sea Limited v úterý vzrostly až o 8 % poté, co společnost Ark Invest Cathie Woodové koupila téměř 150 000 akcií vývojáře mobilních her.

Nákup společnosti Ark za zhruba 20 milionů dolarů se uskutečnil v pondělí, ve stejný den, kdy společnost Sea vymazala tržní hodnotu ve výši zhruba 16 miliard dolarů a propadla se až o 20 % poté, co Indie zakázala řadu mobilních aplikací, včetně hry Garena Free Fire, která je jednou z nejoblíbenějších mobilních her na světě vlastněných společností Sea.

Pondělní nákupy společnosti Ark Invest urychlují sérii nedávných nákupů akcií Sea, kdy Ark tento měsíc zdvojnásobil svůj podíl ve společnosti a nyní vlastní více než 1,8 milionu akcií. Nedávné nákupy společnosti Ark přicházejí v době, kdy se Sea obchoduje na nejnižší úrovni od srpna 2020, což je o více než 60 % méně než její rekordní hodnoty.

Společnost Ark, která koupila Sea do svých ETF Next Generation Internet a Fintech Innovation, během druhé poloviny roku 2021 výrazně snížila svou pozici v Sea, přičemž její podíl klesl z více než 3 milionů akcií na vrcholu na méně než jeden milion akcií minulý měsíc, podle údajů shromážděných společností Cathie's Ark.

Nyní však společnost Ark vidí hodnotu ve zkrachovalém a neziskovém herním vývojáři. Stejně tak Goldman Sachs, který hodnotí společnost jako "Buy" s cílovou cenou 300 USD, což představuje potenciální nárůst o 114 % oproti současným úrovním.

Analytik společnosti Goldman Piyush Mubayi v pondělní poznámce uvedl, že pokud bude aplikace Free Fire z Indie trvale odstraněna, sníží se předpokládané ocenění společnosti přibližně o 6 miliard dolarů, tedy o 10 dolarů na akcii. Mubayi však poznamenává, že poté, co byla hra PUBG ve stylu battle royale v Indii zakázána, se jí loni podařilo prostřednictvím korejského vývojáře znovu vstoupit na trh.

Goldman nakonec považuje Sea za "vítěze na rychle rostoucích trzích s hrami, elektronickým obchodem a digitálními financemi v Asii a očekává další růst díky jejímu úspěšnému vstupu do Latinské Ameriky," uvedl Mubayi.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články