Autor: Radka Guzi

Společnost Dell – prognóza analytiků z Wall Street

Společnost Dell má dle analytiků z Wall Street pozitivní vyhlídky do nového roku.

Konec roku přináší očekávání a výhledy do roku nového. Analytici z Wall Street predikují výhled také pro společnost Dell, který je velmi pozitivní.

Vzhledem k tomu, že trhy od začátku roku výrazně vzrostly, zdá se, že býci a medvědi se ve svých hypotézách o nadcházejícím konci fiskálního roku zcela rozcházeli. Pro každého dlouhodobého investora je však nanejvýš důležité, aby při výběru akcií vzal v úvahu analýzu fundamentů společnosti.

Dell

Dell je americká společnost, která funguje od roku 1984 a nese jméno po svém zakladateli Michaelu Dellovi. Společnost zaměstnává více než 108 000 lidí a sídlí v Texasu. Zajímavostí je, že i jejich sídlo už od roku 2008 přešlo na zelenější variantu a využívá 60 % energie využívá z větrných elektráren.

Prognóza analytiků

Zdá se, že pandemie způsobila na trhu určitou polaritu. Některé společnosti zasáhla téměř smrtelně jiné firmy se těšily nadprůměrným ziskům. Negativní dopad se ovšem netýká společnosti Dell. Zatímco pandemie COVID-19 zatlačila pracovní síly zpět domů, společnost Dell Technologies Inc.  zaznamenala svůj nárůst. Domácí kanceláře vedly totiž k většímu prodeji počítačů. I poté, co se zaměstnanci navrátili zpět do svých pracovišť, investovaly jejich podniky do nového technologického vybavení. A právě nákupy na úrovni podniků napomáhají stejnou měrou k celkovému nárůstu společnosti Dell.

Společnost v oblasti výpočetní techniky nedávno zveřejnila své silné výsledky za 3. čtvrtletí, čímž překonala konsensuální odhady Wall Street ohledně příjmů a zisku na akcii, a to navzdory tvrdému srovnání z předešlého období. Společnost zmírňuje problémy způsobené nedostatek dodávek a posiluje svoji rozvahu, zaznamenala produktivní úroveň volného peněžního toku i při zvýšených kapitálových výdajích.

Analytici ohodnotili akcie jako Buy a přidal cílovou cenu 63 USD. Tento cíl byl mírně zvýšen. Navíc provozní páka poskytovaná robustními rozvahami společnosti Dell by měla v budoucnu připravit cestu k zpětnému odkupu akcií.

Výpočetní společnost zažívá expanzi v rámci své infrastruktury a síťových nabídek a segmentů komerčních počítačových produktů. S přechodem ke čtvrtému čtvrtletí se neočekává, že by společnost nenaplnila své letošní cíle.

Výhledy analytiků jsou takové, že si společnost vede dobře proti stále náročnějšímu dodavatelskému prostředí. Výborné řízení dodavatelského řetězce bylo také navíc hnacím motorem zisků akcií.

Názory profesionálů vs. zdravý selský rozum investora

Analytické rozbory a prognózy společnosti Dell by ovšem pro investora neměla být jediná informace, která ovlivní jeho rozhodnutí. Spíše doplnění části z celkové mozaiky. Odpovědnost za svoji investici má totiž každý investor sám. Faktem je, že doba pandemie podporuje nákup nových výpočetních technologií, velké množství práce z domova, ale i nezanedbatelná zvýšená potřeba domácností, které se museli přizpůsobit také výuce na dálku. Tato úvaha disponuje mnoha argumenty, je však nutné myslet na rozumnou diverzifikaci a rozložit případné riziko, aby se investor co nejméně vyvaroval chyb plynoucích z mylných úvah.

Zdroje:

cnbc.com

corporate.delltechnologies.com

freepik.com

Nejnovější články