Společnost létajících automobilů čínského výrobce Xpeng získala více než 500 milionů dolarů

HT Aero, společnost létajících automobilů, za kterou stojí čínská automobilka Xpeng Inc. a její zakladatel, získá od externích investorů více než 500 milionů dolarů.

Společnost létajících automobilů čínského výrobce Xpeng získala více než 500 milionů dolarů na model, který má být uvedený v roce 2024. 

HT Aero, společnost létajících automobilů, za kterou stojí čínská automobilka Xpeng Inc. a její zakladatel, získala od externích investorů více než 500 milionů dolarů. 
Peníze půjdou na výzkum a vývoj uvedení nového modelu, který bude schopen provozu ve vzduchu i na silnicích. 

Zhao Deli, zakladatel a prezident společnosti HT Aero, v tiskové zprávě uvedl, že modelem nové generace společnosti bude „plně integrované létající vozidlo a automobil, navržený jak pro cestování letadlem v malých nadmořských výškách, tak pro jízdu po silnici“. 
Společnost plánuje oficiální uvedení nového vozidla na trh v roce 2024, řekl Zhao. Neuvedl však časový plán, kdy bude nový vůz uveden. 

HT Aero je přidruženou společností Xpeng, jednoho z čínských start-upů pro elektromobily. Zakladatel Xpengu He Xiaopeng i samotná společnost vyrábějící elektromobily jsou investory v HT Aero. 

Kolo financování vedly významné společnosti, IDG Capital a 5Y capital a také Xpeng. Mezi další investory patří Sequoia China, Eastern Bell Capital, GGV Capital, GL Ventures a Yunfeng Capital. 

Létající automobily, nazývané také elektrické svislé vzletové a přistávací vozy, získaly velký zájem výrobců automobilů a začínajících podniků. Společnosti včetně jihokorejského Hyundaie, německého start-upu Lilium a čínského Ehangu vyvíjející létající osobní vozidla. 

V červenci HT Aero uvedlo na trh X2, svůj druhý prototyp létajícího auta a první, které dokáže nést pasažéra. 

Zakladatel Xpeng řekl CNBC v rozhovoru minulý měsíc, že ​​létající vozidla budou součástí budoucnosti společnosti. 

Přesto se taková vozidla potýkají s řadou překážek, aby se rozjely, včetně povolení k provozu regulačními orgány. 

 

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

 

Nejnovější články