Autor: Filip Kejval

Společnost Meta zrušila nabídky práce jen několik týdnů před plánovaným přesunem mezinárodních inženýrů do Londýna, říkají zaměstnanci

Technický pracovník ze severní Afriky si sbalil věci a chystal se přestěhovat do Londýna za "životní příležitostí" ve společnosti Meta, když mu někdo zavolal a náhle jeho plány zastavil.

Technický pracovník ze severní Afriky si sbalil věci a chystal se přestěhovat do Londýna za "životní příležitostí" ve společnosti Meta, když mu někdo zavolal a náhle jeho plány zastavil.

Náborový pracovník společnosti Meta mu oznámil, že jeho pracovní nabídka byla zrušena. Do práce měl nastoupit za tři týdny.

"Nic nenasvědčovalo tomu, že by své rozhodnutí přehodnotili, takže to pro něj byl šok," řekl deníku Insider. "Zavolali mi v pondělí a letět jsem měl v pátek."

Řekl, že byl součástí skupiny inženýrů, kteří byli přijati do programu Discover Production Engineering společnosti Meta, který společnost popisuje jako dvanáctiměsíční program poskytující školení v oblasti systémového a softwarového inženýrství lidem s netradičním vzděláním, které může u některých účastníků vést k práci na plný úvazek.

Je jedním ze dvou technických pracovníků, kteří deníku Insider řekli, že společnost Meta zrušila jejich nabídky do programu předtím, než se plánovali přestěhovat do Londýna. Pracovníci požádali o zachování anonymity, protože podepsali dokumenty, které jim brání v tom, aby společnost Meta znevažovali.

Zrušené pracovní nabídky přicházejí v době, kdy generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg na začátku tohoto roku oznámil plány na zavedení zmrazení náboru zaměstnanců a snížení rozpočtů, protože se potýká se zpomalením reklamy a příjmů. Mluvčí společnosti Meta rovněž potvrdil, že společnost nedávno stáhla nabídky stáží.

Meta se odmítla vyjádřit k tomu, jak zpomalení náboru zaměstnanců ovlivní její program Discover Production Engineering.

Technický pracovník ze severní Afriky popsal možnost pracovat ve společnosti Meta jako "splněný sen". Řekl, že zatím nemá zkušenosti, aby mohl získat "skutečnou roli softwarového inženýra". Věřil, že program společnosti Meta mu otevře dveře k budoucím příležitostem.

"Byl jsem velmi nadšený z toho, že se stěhuji," řekl. "Jelikož pocházím [ze své země], není úplně snadné získat britské vízum. Musíte vycestovat do Tuniska, takže vám v celém procesu velmi pomohli." V Tunisku se mu podařilo získat vízum.

Ještě nedal výpověď v práci a vlastní dům, takže si nebude muset hledat novou práci ani bydlení.

Jiný inženýr z Itálie však takové štěstí neměl. "Všechno bylo naplánované a já jsem v podstatě vykořenil svůj život. Odešel jsem z práce a opustil jsem svůj byt," řekl deníku Insider.

Podle svých slov odmítl pracovní nabídky společností Amazon a Skyscanner ve prospěch programu Discover Production Engineering společnosti Meta.

"Když jsem konečně dostal nabídku, byl jsem nadšený," řekl.

Náborový pracovník, který mu volal, aby nabídku zrušil, přičítal zrušení nabídky "ekonomickým podmínkám", uvedl italský inženýr.

Podle jeho slov je nepravděpodobné, že by v budoucnu uvažoval o nějaké příležitosti od společnosti Meta poté, jak se společnost zachovala ke zrušení jeho pracovního místa.

Technický pracovník ze severní Afriky nicméně uvedl, že až společnost zruší zmrazení náboru, bude se chtít do Mety znovu přihlásit.

"Moje zkušenost s nimi byla - až do toho telefonátu - velmi pozitivní. Nemám vůči nim žádné špatné pocity," řekl.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články