Autor: Adam Spáčil

Společnost PayPal pozastavila své služby v Rusku

Společnost PayPal pozastavila své služby v Rusku po invazi na Ukrajinu. Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov v sobotu na Twitteru zveřejnil dopis generálního ředitele společnosti PayPal Dana Schulmana, v němž oznámil ukončení provozu.

Společnost PayPal pozastavila své služby v Rusku po invazi na Ukrajinu.

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov v sobotu na Twitteru zveřejnil dopis generálního ředitele společnosti PayPal Dana Schulmana, v němž oznámil ukončení provozu. Společnost poskytující finanční služby je jednou z několika amerických a evropských společností, které v posledních dnech přerušily obchod s Ruskem v reakci na jeho útoky proti Ukrajině.

"Společnost PayPal podporuje ukrajinský lid a spolu s mezinárodním společenstvím odsuzuje násilnou vojenskou agresi Ruska na Ukrajině," napsal Schulman v dopise. "Za současných okolností pozastavujeme poskytování služeb PayPal v Rusku. Zároveň děláme vše, co je v našich silách, abychom podpořili naše zaměstnance v regionu v tomto hluboce obtížném období."

Společnost PayPal na žádost serveru Insider o komentář okamžitě nereagovala, ale její mluvčí sdělil serveru The Verge, že PayPal "bude po určitou dobu pokračovat ve zpracování výběrů od zákazníků a zajistí, aby byly zůstatky na účtech rozděleny v souladu s platnými zákony a předpisy."

Pozastavení služeb společnosti se týká také jejího nástroje pro převod peněz Xoom.

Společnost PayPal dříve umožňovala ruským uživatelům provádět přeshraniční platby, než na začátku tohoto týdne přestala v této zemi přijímat nové uživatele.

Tento krok přišel poté, co náměstek ukrajinského ministra pro digitální transformaci Alexander Bornyakov vyzval na začátku tohoto týdne společnost PayPal, aby v Rusku ukončila svou činnost.

"Pokud PayPal podporuje demokratické hodnoty, měl by z Ruska odejít," řekl Bornyakov ve středu agentuře Reuters.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články