Společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností jsou na burze vidět

Ceny akcií společností zabývajících se kybernetickou bezpečností vystřelily během pandemie koronaviru nahoru. Důvodem je rozvoj digitalizace a snaha odvrátit globální nárůst internetových hrozeb.

Ceny akcií společností zabývajících se kybernetickou bezpečností vystřelily během pandemie koronaviru nahoru. Důvodem je rozvoj digitalizace a snaha odvrátit globální nárůst internetových hrozeb.

Americká komise pro cenné papíry vybrala 12 společností, které byly před pandemií ztrátové. Cena jejich akcií na burze za posledních 12 měsíců vyskočila v průměru o 50 %.

Nejcennějším veřejně obchodovaným byznysem v oblasti kybernetické bezpečnosti je CrowdStrike Holdings Inc. (NASDAQ: CRWD), který má tržní kapitalizaci více než 63 miliard dolarů. Přestože společnost zabývající se zabezpečením cloudu vykázala za poslední tři fiskální roky čisté ztráty v celkové výši 375 milionů USD, roční míra růstu jejích akcií přesahovala 80 %. 

Dalším příkladem původně ztrátové společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností je SailPoint Technologies Holdings Inc (NYSE: SAIL). Cena akcií SailPoint od března 2020 více než ztrojnásobila.

Mnozí kybernetičtí prodejci jsou přitom z hlediska vlastního hospodaření v červených číslech, protože pumpují peníze do marketingu, výzkumu a vývoje. Pro tyto společnosti zůstává ziskovost dlouhodobým cílem.

Není neobvyklé, že podnikům chvíli trvá, než se stanou ziskovými, nebo jsou ztrátové a přesto jejich akcie rostou. Příkladem je výrobce elektrických aut Tesla Inc. založený v roce 2003, který zaznamenal svůj první celoroční zisk až v roce 2020. Minulý měsíc společnost překonala tržní hodnotu 1 bilion dolarů poté, co se cena jejích akcií za poslední rok více než zdvojnásobila.

Investoři se o rychle rostoucí technologické společnosti zajímají, protože se více každodenního života přesouvá online. Prudký nárůst internetových útoků, špionážních kampaní a dalších hacků způsobil novou vlnu výdajů veřejného a soukromého sektoru. Vyvolal tak zájem o odvětví kybernetické bezpečnosti. Podle Dava DeWalta, zakladatel internetové společnosti NightDragon LLC, jsou dnes velkým problémem počítačové viry, krádeže duševního vlastnictví a informační války.

Zdroje: wsj.com, unsplash

Nejnovější články