Tesla bude k elektroautům nabízet i vlastní pivo

Poté, co společnost Tesla loni uvedla na trh v Americe limitovanou sérii tequily, letos pravděpodobně bude následovat pivo Giga. Výroba má začít už v prosinci.

Poté, co společnost Tesla loni uvedla na trh v Americe limitovanou sérii tequily, letos pravděpodobně bude následovat pivo Giga. Výroba má začít už v prosinci.

Šéf společnosti Tesla Elon Musk plánuje rozšířit své podnikání s alkoholem. Koncem loňského roku uskutečnil svůj dva roky starý aprílový žertík a začal v Americe prodávat tequilu, jejíž zlatá láhev s bleskem stála 250 dolarů. Díky obrovské popularitě je už druhá várka tequily Tesla beznadějně vyprodaná a nyní se na online trhu objevily prázdné láhve za tisíc dolarů. A to i bez tequily uvnitř.

Elon Musk proto před chystaným otevřením Gigafactory Berlín-Brandenburg oznámil, že hodlá dát na trh další alkohol – pivo Giga Beer. Žádost o ochrannou známku přitom už podal na patentových úřadech v USA i v Berlíně.

Pivo má vyrábět společnost s názvem Starbase Brewing LLC, malý pivovar vyrábějící řemeslné pivo se sídlem v texaském Austinu, jehož webové stránky říkají, že i když sídlí na Zemi, vaří pivo pro Mars.

„Jsme řemeslný minipivovar se sídlem v Texasu, jehož cílem je být prvním pivovarem na jiné planetě. Naším cílem je vařit lahodné pivo, podporovat vědu a udržitelnost a vyvíjet nové techniky vaření optimalizované pro budoucnost lidstva ve vesmíru“.

Elon Musk prohlásil, že při výstavbě německé továrny samozřejmě nezapomněl ani na ekologii. Za 80 hektarů borového lesa, který musel ustoupit výstavbě, vysadí 300 hektarů nového lesa. Gigafactory má být otevřena už v letošním prosinci a poté vyrábět stovky tisíc vozů Tesla model Y a miliony bateriových článků. Cílem je provozovat továrnu se sto procenty obnovitelné elektřiny.

Zdroje: tesla.com, finanzen.net, unsplash

Nejnovější články