Tesla podává žádost o rozdělení akcií 3 ku 1

Společnost Tesla právě podala Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) výroční prohlášení a prozradila, že plánuje rozdělení akcií na tři a jednu a že člen představenstva Larry Ellison nehodlá kandidovat ve volbách.

Společnost Tesla právě podala Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) výroční prohlášení a prozradila, že plánuje rozdělení akcií na tři a jednu a že člen představenstva Larry Ellison nehodlá kandidovat ve volbách.

Akcie společnosti Tesla po skončení obchodování vzrostly o více než 1 %, když v pátek uzavřely na 696,69 USD.

Společnost ve zprávě o navrhovaném rozdělení akcií napsala: "Náš úspěch závisí na tom, zda přilákáme a udržíme vynikající talenty," a že "vysoce konkurenceschopné balíčky odměn", které nabízejí každému zaměstnanci možnost získat akcie, pomohly Tesle dosáhnout tohoto cíle. "Věříme, že rozdělení akcií by pomohlo obnovit tržní cenu našich kmenových akcií, takže naši zaměstnanci budou mít větší flexibilitu při nakládání se svým vlastním kapitálem."

Rozdělení akcií je kosmetické a mohlo by znamenat, že menší investoři mají pocit, že si mohou akcie dovolit, ale tito investoři jsou ve srovnání s velkými institucemi zanedbatelní. Mnoho makléřských společností již investorům nabízí frakční obchodování, které drobným investorům umožňuje koupit si část zdánlivě drahých akcií.

Ve své žádosti o proxy na rok 2022 společnost Tesla, která se zabývá výrobou elektromobilů a obnovitelných zdrojů energie, také odhalila, že člen představenstva Larry Ellison v současné době vlastní 1,5 % akcií společnosti Tesla. Ellison se hodlá vzdát funkce člena představenstva společnosti Tesla.

V prohlášení se také uvádí, že generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v současné době vlastní 23,5 % akcií společnosti Tesla a společnost Vanguard vlastní 6 % akcií společnosti Tesla. Musk od konce roku 2021 prodal značnou část svých podílů ve společnosti Tesla, částečně proto, aby posílil podíl ve společnosti Twitter, gigantu v oblasti sociálních sítí, jehož akvizici dohodl za přibližně 44 miliard dolarů.

Společnost Tesla oznámila podobné rozdělení akcií v poměru pět ku jedné v srpnu 2020.

Ve třinácti různých návrzích, které akcionáři navrhli, je společnost Tesla vyzvána, aby prověřila a zveřejnila více informací o svých opatřeních proti obtěžování a diskriminaci, lobbistických praktikách, dodavatelských řetězcích a pracovních silách a podrobnosti o vlastním využívání vody a dopadech a rizicích souvisejících s vodou.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články