Autor: Filip Kejval

Tesla propouští manažera pro Singapur poté, co Elon Musk varoval před propouštěním

Společnost Tesla propustila manažera pro Singapur jen týden poté, co generální ředitel Elon Musk varoval před propouštěním po celém světě.

Společnost Tesla propustila manažera pro Singapur jen týden poté, co generální ředitel Elon Musk varoval před propouštěním po celém světě.

Christopher Bousigues v neděli na LinkedIn oznámil, že jeho role byla "zrušena".

Z Bousiguesova profilu na LinkedIn vyplývá, že byl manažerem pro Singapur a ve společnosti Tesla pracoval něco málo přes rok.

Konkrétní důvod svého propuštění neuvedl, ale uvedl, že je to v souvislosti se snižováním počtu pracovních míst, které Tesla již dříve oznámila.

Začátkem tohoto měsíce Musk rozeslal zaměstnancům dopis, ve kterém oznámil plány na "snížení počtu zaměstnanců o 10 %, protože jsme v mnoha oblastech přetíženi". V samostatném e-mailu vedoucím pracovníkům Musk uvedl, že má "super špatný pocit" z ekonomiky, uvedla agentura Reuters.

Na konci roku 2021 zaměstnávala Tesla téměř 100 000 lidí po celém světě.

Bousigues uvedl, že byl prvním country managerem v jihovýchodní Asii a že v uplynulém roce se svým týmem "vybudoval firmu od základů". Bývalý zaměstnanec společnosti Tesla vyzdvihl některé ze svých úspěchů, včetně zřízení dvou showroomů, jednoho servisního střediska a uvedení vozu Tesla Model Y na trh minulý týden v Singapuru.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články