Tohle bylo 5 nejvýkonnějších kryptoměn za poslední týden navzdory bitcoinovému medvědímu trhu

Medvědí trh bitcoinu vysál život z mnoha populárních kryptoměn a celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla z 3 bilionů dolarů na dnešních přibližně 1,2 bilionu dolarů.

Medvědí trh bitcoinu vysál život z mnoha populárních kryptoměn a celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla z 3 bilionů dolarů na dnešních přibližně 1,2 bilionu dolarů.

Existuje více než 19 000 kryptoměn, což znamená, že počet kryptoměn je více než trojnásobně vyšší než počet akcií kótovaných na burze v USA. Díky tomuto obrovskému množství nabídky je téměř nemožné sledovat všechny velké hybatele v kryptografickém sektoru mimo dobře známé mince, jako je bitcoin, ether a dogecoin.

Prudký nárůst nových kryptoměn přišel uprostřed masivního býčího trhu 2021, ale více než 50% pokles bitcoinu z jeho listopadového maxima stáhl širší trh s kryptoměnami, zejména menší mince, které v loňském roce zaznamenaly mimořádné zisky, jako solana, cardano a polkadot.

Imploze Luny a s ní spojeného stablecoinu TerraUSD také snížila důvěru v kryptoměnový prostor a přiměla některé investory zpochybnit stabilitu dalších mincí vázaných na dolar.

Sledování týdenních vítězů a poražených může investorům pomoci identifikovat, které mince začínají v kryptoměnové komunitě získávat a které ztrácejí na popularitě.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap se jedná o pět nejvýkonnějších kryptoměn s tržní hodnotou vyšší než 1 miliarda dolarů za uplynulý týden.

5. KuCoin

Tržní hodnota: 1,7 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 9,8%

4. Elrond

Tržní hodnota: 1,7 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 9,9 %.

3. IoT

Tržní hodnota: 2,0 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 12,7%

2. Stellar

Tržní hodnota: 3,6 miliardy dolarů. 7denní výkonnost: 15,9 %.

1. Cardano

7denní výkonnost: 16,2 %.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články