Autor: Radka Guzi

Twitter má již zcela pod kontrolou Elon Musk

Twitter je již plně řízen miliardářem Elonem Muskem a mezi jeho prvními kroky bylo významné manažerské rozhodnutí o personálním složení firmy. Elon Musk je majitelem Tesly a drží se na žebříčku nejbohatších lidí na světě.

Twitter je již plně řízen miliardářem Elonem Muskem a mezi jeho prvními kroky bylo významné manažerské rozhodnutí o personálním složení firmy. Elon Musk je majitelem Tesly a drží se na žebříčku nejbohatších lidí na světě.

Elon Musk se v rámci personálních změn společnosti Twitter rozhodl změnit osazení ve vedoucích postech, dle dostupných informací se například jedná o propuštění výkonného ředitele Paraga Agrawala. Očekává se, že se jedná pouze o jednu z prvních změn, které Twitter pod řízením Muska čeká.

Cesta k převzetí Twitteru

Americký miliardář si Twitter koupil již letos v dubnu, a to za částku 44 miliard dolarů, což je v přepočtu na naši měnu přibližně za 1,1 bilionu korun. Od dubna se ovšem mezi Muskem a společností Twitter přihodilo ještě několik komplikací. Elon chtěl nejprve kontrakt ukončit s tím, že nemá od společnosti dostatečné informace. Na to konto společnost Twitter podala na Elona žalobu.

Zásadní zlom v komunikaci mezi společností a miliardářem nastal až na podzim, respektive v říjnu. Elon se totiž rozhodl společnost Twitter kompletně převzít, a to za dohodnutou dubnovou cenu.

Ozývají se kritické hlasy, které se obávají, že Twitter pod novým vedením již nebude tak vřelý jako tomu je dnes, a naopak se domnívají, že se sociální platforma stane místem, kde bude více nenávistných komunikacích. Elon se snažil tyto obavy rozplynout pomocí otevřeného dopisu, který zaslal reklamním zákazníkům. Americký miliardář nemá dle svých slov zájem, aby se sociální platforma stala negativním místem, kde by si kdokoliv bez následků mohl šířit vulgární, lživé či jinak hrůzné názory.

O Elonu Muskovi se ví, že je pro více otevřený přístup, co se týká zveřejňovaného obsahu na sociálních sítích. Mezi cíle nového majitele Twitteru patří například porazit spamové roboty. Veřejnost nyní čeká, že své cíle a nový směr společnosti miliardář upřesní v nejbližší době.

Spekulace o důvodu koupě

O motivaci miliardáře koupit tuto sociální platformu se vedou různé spekulace. Obecně vzato se bere jako velmi strategické vlastnit například média a sociální sítě. Taková platforma dokáže svému majiteli poskytnout nespočet zajímavých dat, která se dají bezesporu obchodně využít. Nezanedbatelný je také vliv na obecné mínění díky sociálním sítím. Dle slov Muska si Twitter nepořídil proto, aby si vydělal více peněz. Ovšem při pohledu na cenu, kterou byl ochoten za společnost zaplatit se jen těžko jeho slovu dá věřit.

Nový směr společnosti

Vize miliardáře ohledně budoucnosti této společnosti se ubírají směrem, aby z Twitteru vytvořil jakousi „nadaplikaci“, která by mohla svým uživatelům sloužit pro převod finančních prostředků nebo například pro koupi automobilu.

Společnost má v současnosti přes 7 tisíc zaměstnanců a hovoří se o tom, že se toto číslo změní směrem dolů. Elon Musk nemá v plánu hromadné propouštění, není ale vyloučeno, že se propouštění zaměstnanců bude týkat jednotlivých oddělení.

Společnost Twitter zažila mírné posílení na svých akcií, a to o 0,3 %, což činí 53,86 dolarů za akcii.

 

Zdroje:

cnbc.com

ct24.ceskatelevize.cz

unsplash.com

Nejnovější články