Twitter propustil třetinu svého náborového týmu uprostřed dramatu o převzetí Elonem Muskem

Společnost Twitter propustila část svých náborových týmů dva měsíce poté, co v souvislosti s nabídkou na převzetí od Elona Muska zavedla zmrazení náboru zaměstnanců.

Společnost Twitter propustila část svých náborových týmů dva měsíce poté, co v souvislosti s nabídkou na převzetí od Elona Muska zavedla zmrazení náboru zaměstnanců.

Podle čtvrtečních zpráv různých médií včetně The Wall Street Journal a TechCrunch byla postižena přibližně třetina týmu pro získávání talentů. Zástupce Twitteru potvrdil propouštění pro Insider.

Propouštění se týkalo méně než 100 lidí, uvedl The Journal s odvoláním na Twitter. Twitter celosvětově zaměstnává více než 7 000 lidí.

V květnu společnost oznámila, že pozastavuje většinu náborů a doplňování zaměstnanců. Čtvrteční propouštění mělo podle zástupce společnosti za cíl přizpůsobit Twitter novým obchodním potřebám.

Propouštění na Twitteru přišlo poté, co Musk, který podal nabídku na koupi této sociální mediální platformy v hodnotě 44 miliard dolarů, během setkání na radnici 16. června naznačil propouštění.

"Musíme vydělávat více, než utrácíme," řekl Musk podle zprávy Insideru s odvoláním na osobu, která byla na schůzce přítomna.

Muskova akvizice Twitteru stále visí na vlásku. Od dubna, kdy generální ředitel společností Tesla a SpaceX předložil svou nabídku, se zaměřil na spam a botové účty na platformě sociálních médií.

V květnu Musk prohlásil, že dohodu "odkládá", dokud Twitter neprokáže, že méně než 5 % jeho účtů je falešných, protože jeho nabídka byla založena na tom, že údaje společnosti v databázi SEC jsou přesné. Společnost Twitter 2. května v podání SEC uvedla, že méně než 5 % účtů na její platformě je falešných.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články