Tyto akcie mohou překonat index S&P 500, pokud bude inflace nadále zpomalovat

Zpráva z tohoto týdne o nižší než očekávané inflaci byla připomínkou, že vaše portfolio by nemělo obsahovat pouze akcie, kterým se daří v prostředí rostoucích spotřebitelských cen.

Zpráva z tohoto týdne o nižší než očekávané inflaci byla připomínkou, že vaše portfolio by nemělo obsahovat pouze akcie, kterým se daří v prostředí rostoucích spotřebitelských cen.

Před pěti měsíci, v březnu, jsem věnoval sloupek seznamu akcií, které je třeba zvážit v prostředí klesající inflace. Někteří se mu tehdy vysmívali, protože inflace tehdy zdánlivě směřovala vzhůru. Ale po poslední zprávě o indexu spotřebitelských cen z počátku tohoto týdne a po vznikajícím konsenzu, že inflace dosáhla svého vrcholu, se tyto akcie zdají být nově relevantní.

Protože od zprávy z tohoto týdne uplynulo jen několik obchodních seancí, máme jen první náznaky toho, jak si akcie zmíněné v březnu vedou nyní. Od vydání zprávy však v průměru téměř ztrojnásobily výnos srovnávacího indexu S&P 500. Naopak, od vydání zprávy se jejich výnosy zvýšily. ..

Pro tento sloupek procházím stejným procesem jako v březnu a vytvářím aktualizovaný seznam akcií, kterým by se mělo dařit v prostředí klesající inflace.

Nepředpokládám, že míra inflace za posledních 12 měsíců bude klesat v každém z následujících několika měsíců. Je pravděpodobné, že v některých jednotlivých měsících dojde k nárůstu. Myslím si však, že existuje velká šance, že za rok bude inflace mnohem nižší než dnes. Model prognózování inflace Clevelandské federální rezervní banky, který vychází z řady vstupů, jako jsou výnosy státních dluhopisů, průzkumy mezi profesionálními prognostiky a inflační swapy, předpokládá, že inflace měřená indexem spotřebitelských cen bude v příštích 12 měsících činit 3,3 %.

Přehled toho, jak jsem dospěl k březnovému seznamu akcií, kterým by se mělo dařit, když inflace ustupuje: V této souvislosti jsem analyzoval historické výnosy několika různých stylů výběru akcií - růstový, hodnotový, s malou kapitalizací, s velkou kapitalizací, s vysokou hybností a s nízkou hybností, abych jmenoval alespoň některé. Pouze v případě, že určitý styl konzistentně reagoval jedním způsobem, když inflace rostla, a opačným způsobem, když klesala, považoval jsem ho za potenciálně zajímavý.

Na základě údajů od roku 1963 se objevily pouze dva takové styly: Small-cap a low momentum. Konkrétně jsem zjistil, že akcie s malou kapitalizací mají tendenci překonávat akcie s velkou kapitalizací v prostředí klesající inflace a akcie s nízkou hybností mají tendenci překonávat akcie s vysokou hybností.

Protože ne všechny akcie s nízkou hybností s malou kapitalizací jsou dobrou sázkou, zaměřil jsem se pouze na ty, které v současné době doporučují k nákupu alespoň dva zpravodaje sledované mou firmou zabývající se auditem výkonnosti. Seznam jsem dále zúžil tak, aby zahrnoval pouze ty, jejichž tržní kapitalizace není větší než největší v indexu Russell 2000 (standardní měřítko pro sektor malých firem), a pouze ty, které v minulosti vykazovaly tendenci vést si dobře, když se momentovým strategiím nedaří.

Akcie, které tento proces prověřování přežily, jsou uvedeny níže, seřazené vzestupně podle tržní kapitalizace.

Apogee Enterprises Inc. APOG, Barnes Group Inc. B, Artisan Partners Asset Management Inc. Class A APAM, Goodyear Tire & Rubber Co. GT, ManpowerGroup Inc. MAN, Air Lease Corp. Class A AL, Thor Industries Inc. THO, Timken Co. TKR, Oshkosh Corp. OSK, Alaska Air Group Inc. ALK, Polaris Inc. PII, Unum Group UNM, Jabil Inc. JBL, Whirlpool Corp. WHR.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com

Nejnovější články