Tyto technologické akcie jsou nejbezpečnějšími sázkami uprostřed výprodejů trhu

Analytik Wedbush Securities Dan Ives ve čtvrtek uvedl, že investoři by se měli zaměřit na „přeprodané“ technologické akcie a společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností kvůli situaci na Ukrajině.

Analytik Wedbush Securities Dan Ives ve čtvrtek uvedl, že investoři by se měli zaměřit na „přeprodané“ technologické akcie a společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností kvůli situaci na Ukrajině.

Investoři nadále hledají bezpečná útočiště, posílají akcie dolů a zároveň tlačí cenu ropy, státních dluhopisů a zlata výše. Ives však řekl, že investoři by neměli panikařit a místo toho by se měli zaměřit na technologické akcie s velkou tržní kapitalizací.

„Zatímco každá geopolitická šokující událost je jiná a jedinečná, naším plánem od roku 2000 bylo využít těchto období globálního chaosu k nákupu technologických vítězů, které považujeme za příliš přeprodané v panickém výprodeji,“ řekl.

Ives uvedl řadu technologických firem, které by investoři měli hledat, včetně Microsoft, Apple, Oracle, Adobe a Salesforce.

Akcie Microsoftu ve čtvrtek ráno vzrostly o méně než 1 %, zatímco Apple klesl o více než 2 %. Oracle vzrostl o více než 1 %. Akcie Adobe vyskočily přes 3 % a Salesforce vzrostl o více než 2 %.

Ives řekl, že sektor kybernetické bezpečnosti by mohl v důsledku invaze zaznamenat nárůst. Odborníci již dříve varovali před možnými kybernetickými důsledky konfliktu. Ve středu bylo několik ukrajinských vládních webových stránek vypnuto kvůli hromadnému distribuovanému útoku.

„Vzhledem k výraznému nárůstu kybernetických útoků, které jsou nyní na obzoru, se domníváme, že během těchto tržních turbulencí by se investoři měli zaměřit na další růstové společnosti v sektoru kybernetické bezpečnosti“ řekl Ives.

Palo Alto Networks, CrowdStrike, Zscaler a Tenable patřily mezi několik „základních vítězů v oblasti kybernetické bezpečnosti“, řekl Ives, kteří budou pravděpodobně těžit ze zvýšených hrozeb kybernetických útoků.

Zdroje: cnbc.com, freepik.com

Nejnovější články