Úředníci potvrdili, po hudebním festivalu v Houstonu je 8 obětí

Mezi mrtvými po hudebním festivalu v Houstonu je osm mrtvých, včetně dvou teenagerů.

Úředníci potvrdili, že mezi osmi obětmi jsou dva teenageři ve věku čtrnáct a šestnáct let a dalších 25 lidí bylo zraněno, na pátečním hudebním festivalu v Houstonu. Sedm obětí bylo ve věku 14 až 27 let a jedné z oběti se věk nepodařilo určit.  Z 25 lidí, kteří byli převezeni do nemocnice, bylo pět mladších 18 let. Třináct lidí je nadále hospitalizováno. Zatím nejsou žádní pohřešovaní. 

Davy návštěvníků se začaly shromažďovat kolem 21:00 místního času, kdy bylo vystoupení rappera Travise Scotta, který byl zároveň zakladatelem festivalu. Návštěvníci se před jeho vystoupením tlačili k pódiu, kde nastala tlačenice a došlo k mnoha zraněním. Celý zmatek vyvrcholil ve 21:38, kdy došlo k "incidentu s hromadnými ztrátami", v sobotu ráno to oznámil velitel Houstonských hasičů Samuel Peña.  Příčina úmrtí všech osmi obětí je neznámá.

Travis Scott, který zahájil festival řekl, že byl „naprosto zničený a Houston má mou podporu, neboť se pokračuje ve vyšetřování tragických ztrát" dále napsal na tweetu. "Jsem odhodlán pracovat s komunitou v Houstonu  a také na podpoře rodin v nouzi"

Festivalu se mělo účastnit asi 50 000 lidí a měl trvat až do soboty, ale úředníci jej ukončili z důvodů incidentu z pátečního večera. Na sociálních sítích se šíří zvěsti, že lidé užívali drogy pomocí injekčních stříkaček, uvedl šéf místní policie. Nicméně vyšetřování toho, co vedlo k obětem stále pokračuje. "Tento incident je důkladně vyšetřován, je nutné, abychom zjistili co se stalo obětem a kde mohlo dojít k chybám", řekl starosta Turner. 

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články