Vědecký poradce z Bidenova kabinetu Dr. Eric Lander rezignoval - čelí totiž skandálu

Vážený vědecký poradce prezidenta Bidena, Dr. Eric Lander, v pondělí rezignoval poté, co interní revize našla věrohodné důkazy, že šikanoval a ponižoval své zaměstnance.

Vážený vědecký poradce prezidenta Bidena, Dr. Eric Lander, v pondělí rezignoval poté, co interní revize našla věrohodné důkazy, že šikanoval a ponižoval své zaměstnance.

Landerův odchod z Úřadu pro politiku vědy a technologie přišel nečekaně poté, co Bílý dům dříve toho dne naznačil, že mu bude dovoleno zůstat i nadále ve funkci. Rozhodnutí úřadu bylo zcela v rozporu s Bidenovým slibem svého prvního dne, kde sliboval že propustí všechny zaměstnance, kteří špatně zacházejí se svými kolegy.

"Prezident dnes večer přijal rezignační dopis Dr. Erica Landera. Jsme mu vděčni za jeho práci v období pandemie a dalších klíčových prioritách, jako jsou otázky změny klimatu," uvedla tisková tajemnice Bílého domu Jen Psaki v pondělí večer.

"Víme, že Dr. Lander bude i v nadcházejících letech významně přispívat vědecké komunitě."

Vyšetřování Landera odstartovala již loni stížnost jeho tehdejší generální právní zástupkyně Rachel Wallace, uvedl Politico.

Zjištění přezkumu zjistila, že Lander zacházel se zaměstnanci neuctivě a porušoval „Zásady bezpečného a respektujícího pracoviště“.

Záznamy a dokumenty související s vyšetřováním, které se podařilo získat, zjistily, že Lander kromě Wallace šikanoval i další zaměstnance.

Ze zhruba 140 zaměstnanců v kanceláři 14 současných a bývalých zaměstnanců uvedlo, že zažili při práci pod Landerem “toxické” prostředí.  Devět z těchto zaměstnanců tvrdilo, že Lander křičel a ponižoval zaměstnance a ještě k tomu  před jejich kolegy.

Ihned došlo k přezkoumání. Nenašly se ale  důkazy o diskriminaci na základě pohlaví a přeřazení zaměstnance, jak loni zněla původní stížnost.

Lander ve svém rezignačním dopise vyjádřil hlavně lítost nad svým chováním.

"Jsem zdrcen, že jsem způsobil psychickou bolest minulým i současným kolegům a to způsobem, jakým jsem s nimi mluvil," řekl Lander.

„Domnívám se, že není možné efektivně pokračovat ve své roli a práce tohoto úřadu je příliš důležitá na to, aby musela čelit těmto obviněním,“ dodal.

Landerova rezignace znamená první odchod Bidenovy administrativy na úrovni kabinetu.

 

Zdroje: nypost.com; unsplash

Nejnovější články