Autor: Adam Spáčil

Většina investorů z generace Z si myslí, že díky kryptoměnám se stanou milionáři, ukazuje nový průzkum.

Někdy se zdá, že kryptoměny každým dnem vytvářejí nové milionáře, zejména ty, kteří mají odvahu pustit se do riskantního světa altcoinů. Ty nejznámější z nich - jako doge a shiba inu - přinesly v roce 2021 několik závratných výnosů.

Někdy se zdá, že kryptoměny každým dnem vytvářejí nové milionáře, zejména ty, kteří mají odvahu pustit se do riskantního světa altcoinů. Ty nejznámější z nich - jako doge a shiba inu - přinesly v roce 2021 několik závratných výnosů.

Není tedy divu, že se do této oblasti hrnou investoři, kteří sní o rychlém zbohatnutí, a zejména investoři z generace Z si myslí, že z nich kryptoměny udělají milionáře, jak ukázala nedávná studie datové analytické společnosti Engine Insights.

Téměř dvě třetiny - 59 % - respondentů z generace Z v průzkumu věří, že by mohli zbohatnout investováním do kryptoměn.

"Tato generace více akceptuje všechny digitální věci a má s nimi větší pohodlí, takže není divu, že se s kryptoměnami snáze sžije," řekla serveru Insider Kathy Sheehanová, viceprezidentka společnosti Cassandra, která je divizí společnosti Engine Insights. "Tato generace má velké obavy z dluhů a financí."

Podle Sheehana může být na vině souběh několika faktorů, od rostoucích nákladů na nemovitosti až po vysokoškolské vzdělání. Inflace dosahující 30letých maxim jen posílila přitažlivost kryptoměn, protože oslabení fiat peněz dominuje titulkům novin.

"Mají pocit, že je pro ně všechno finančně těžší než pro předchozí generace," řekl Sheehan. "Když se tento postoj spojí s větší chutí riskovat, není divu, že doufají v rychlou nápravu nebo návratnost."

Generace Z, kterou tvoří přibližně 72 milionů lidí narozených v USA v letech 1997-2012, je nejrozmanitější generací v americké historii z hlediska rasy, etnické příslušnosti a sexuální orientace.

Obecně lze říci, že tato generace je progresivní, provládní a aktivisticky smýšlející. Vyrostli také v období přelomových kulturních událostí, jako je #MeToo a éra po Georgi Floydovi, a k tomu všemu přečkali ničivou globální pandemii.

Průzkum, jehož výsledky vycházejí z odpovědí 1 027 lidí z listopadu, také zjistil, že pokud by respondenti z generace Z dostali nabídku investovat 2 000 dolarů, třikrát častěji by si koupili digitální aktiva než lidé z generace baby boomers a dvakrát častěji by považovali virtuální měnu za "legální měnu".

Trh s kryptoměnami v letošním roce značně kolísal, ale obecně měl tendenci růst. Tržní kapitalizace kryptoměn nedávno dosáhla 3 bilionů dolarů.

Bitcoin od začátku roku posílil o 100 %, zatímco ether o 480 %. Meme mince na tom byly lépe, dogecoin od začátku roku vzrostl o 4 835 % a shiba inu vyletěl o 63 490 000 %.

Mnozí drobní investoři vložili do akcií a kryptoměn několik kol vládních stimulačních šeků, což přispělo k prudkému růstu obou trhů, který byl během pandemie zaznamenán.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články