Všichni jsou frustrovaní, říká Biden, když se jeho agenda zastavuje

Prezident Joe Biden v sobotu uznal frustraci z toho, že se demokraté snaží zachránit zmenšenou verzi svého plánu na generální opravu vlády ve výši 3,5 bilionu dolarů a zachránit související návrh zákona o veřejných pracích poté, co se zběsilým jednáním nepodařilo dosáhnout dohody.

Prezident Joe Biden v sobotu uznal frustraci z toho, že se demokraté snaží zachránit zmenšenou verzi svého plánu na generální opravu vlády ve výši 3,5 bilionu dolarů a zachránit související návrh zákona o veřejných pracích poté, co se zběsilým jednáním nepodařilo dosáhnout dohody.

"Všichni jsou frustrovaní." To k vládě patří, “řekl Biden novinářům, než odešel z Bílého domu na víkendový pobyt do svého domova ve Wilmingtonu v Delaware. Zavázal se „pracovat jako peklo“, aby byly dva pilíře jeho domácí agendy prohlášeny za zákonné, ale upustil od stanovení nové lhůty.

Prezident v pátek odjel na soukromé setkání v Capitol Hill s House demokraty, což bylo částečně posílením morálky pro nesouvislý výbor zákonodárců. Podle zákonodárců v místnosti projednal cenu od 1,9 bilionu do 2 bilionů dolarů za větší balíček, který by rozšířil síť sociální zabezpečení země.

Bílý dům a jeho spojenci v Kongresu jsou připraveni na vleklá jednání. Biden řekl, že brzy bude cestovat po zemi, aby podpořil legislativu, a uznal obavy, že se řeč ve Washingtonu příliš soustředila na biliony nových výdajů a daní v návrhu zákona.

Zavázal se udělat více pro vzdělávání veřejnosti o nových a rozšířených programech plánu, o nichž tvrdil, že mají podporu drtivé většiny voličů.

"Pokusím se prodat to, co si myslím, že koupí Američané," řekl Biden v sobotu a dodal: "Věřím, že až si budou Američané uvědomovat, co v nich je, tak to zvládneme."

Prezident řekl, že věří, že legislativa bude podepsána do zákona s „dostatkem času na změnu daňového kódu pro lidi v příštím roce“. Je to klíčové období pro Bidena a stranu. Jeho schvalovací hodnocení kleslo a demokraté jsou neklidní, dychtiví splnit svůj podpisový slib kampaně o obnově země. Jeho nápady jsou nepochybně infrastruktura silnic a mostů, poskytnutí péče o zuby, zrak a sluch pro seniory, bezplatnou mateřskou školu, hlavní úsilí v boji proti změně klimatu a další investice, které by se dotkly bezpočtu amerických životů. Demokratický senátor Joe Manchin ze Západní Virginie ztrácel naději na rychlý kompromis, když se ve čtvrtek odmítl vzdát svých požadavků na menší celkový balíček, asi 1,5 bilionu dolarů.

Bez širší dohody se vyhlídky na hlasování o společném návrhu zákona o veřejných pracích zastavily, protože progresivisté se odmítli zavázat, dokud senátoři nedosáhnou dohody. Předsedkyně sněmovny Nancy Pelosi, D-Calif., řekla kolegům, že „při tvorbě širšího balíčku je zapotřebí více času“.

Sněmovna schválila 30denní opatření k udržení dopravních programů v chodu v mrtvém bodě, v podstatě stanovila novou lhůtu pro jednání, 31. října. Senát byl stanoven následovat v sobotu hlasování, aby zastavil odchod více než 3500 federálních dopravních dělníků, vedlejší produkt politické slepé uličky.

Vzhledem k tomu, že republikáni jsou zásadně proti Bidenově rozsáhlé vizi, prezident a demokraté sahají po obrovském legislativním úspěchu sami - vše bude zaplaceno přepsáním federálních rozvah se zvýšením daní pro korporace a bohaté, kteří vydělávají více než 400 000 dolarů ročně. Větší z Bidenových návrhů je sbírka demokratických priorit, která se připravuje roky, přičemž konečná cena je podle něj nulová, protože daňové příjmy by pokryly náklady na výdaje.

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články