Autor: Petr Jůn

Vstup do první NFT restaurace vyjde na více než 8 000 dolarů

Připravovaná restaurace Flyfish Club je označována za první, která prodává členství prostřednictvím NFT’s a nabízí špičkové soukromé stravování.

Připravovaná restaurace Flyfish Club je označována za první, která prodává členství prostřednictvím NFT’s a nabízí špičkové soukromé stravování.

Podle časopisu Fortune bude restaurace inspirovaná mořskými plody otevřena v roce 2023 v New Yorku a bude mít koktejlový salonek, jídelnu se 150 místy, venkovní prostor na místě, které zatím nebylo oznámeno, a japonskou místnost "omakase" se 14 místy v soukromé části.

Zatím se tam sice nemůžete najíst, ale Flyfish Club tento měsíc zahájil prodej členství prostřednictvím NFT neboli digitálních reprezentací sběratelských předmětů, jako je umění, hudba - a nyní i členství v restauraci. VCR Group, pohostinská společnost, která projekt Flyfish Club řídí, sdělila časopisu Fortune, že prodejem téměř 1 500 žetonů již získala 14 milionů dolarů.

Existují dvě úrovně členství, které lze získat zakoupením Flyfish Club NFT za ether, kryptoměnu, která běží na blockchainu ethereum. Stupeň "Flyfish" stojí 2,5 etheru, což je podle pátečních cen přibližně 8 264 USD. Prémiová úroveň "Flyfish Omakase" stojí 4,25 etheru, tedy zhruba 13 930 USD.

Projekt Flyfish Club přichází v době, kdy trh s NFT v roce 2021 prudce vzrostl na hodnotu 41 miliard dolarů, jak uvádí blockchainová datová společnost Chainalysis. Významným milníkem pro trh byl v loňském roce prodej uměleckých děl NFT aukční síní Christie's za 69 milionů dolarů.

NFT Flyfish Club, které vypadají jako barevné ztvárnění stylů sushi, umožňují členům vstup do stravovacího klubu. Členství má však i další výhody. Generální ředitel společnosti VCR Group David Rodolitz řekl časopisu Fortune, že členové si je mohou "také pronajmout, když jsou mimo město, nebo je dokonce prodat".

Časopis poznamenal, že tokeny se již přeprodávají na trhu NFT OpenSea mezi členy Flyfish Clubu a lidmi, kteří se chtějí stát členy.

Jedna výhoda však nápadně chybí. Zatímco členství ve Flyfish Clubu vyžaduje použití kryptoměny k nákupu NFT, členové budou muset za jídlo a pití platit fiat penězi - tedy staromódní americkou měnou.

Zdroj: businessinsider.com, Unsplash

Nejnovější články