Warren Buffett se vyjádřil, že s koupí Activision ze strany Microsoftu, nemá nic společného

Warren Buffett z Berkshire Hathaway popřel, že by on nebo jiní investoři ve firmě předem věděli o plánu Microsoftu koupit Activision-Blizzard.

Warren Buffett z Berkshire Hathaway popřel, že by on nebo jiní investoři ve firmě předem věděli o plánu Microsoftu koupit Activision-Blizzard.

Z Berkshire Hathaway totiž koupili ve čtvrtém čtvrtletí akcie Activision-Blizzard, a to pár týdnů předtím, než Microsoft koupil celou společnost za 68,7 miliard dolarů.

 Podivné načasování nápadně ukazuje směrem k přátelství Buffetta se spoluzakladatelem Microsoftu Billem Gatesem, který byl sám v představenstvu Berkshire, než v březnu 2020 odstoupil.

Buffett řekl, že jeho e-mail, který byl adresován reportérovi The Post a dvěma dalším médiím, měl „objasnit jakékoli dezinformace“ týkající se zpráv o nákupu Activision.

Microsoft totiž v lednu oznámil plány na koupi videoherního giganta Activision-Blizzard.

"Abych shrnul fakta, bylo to asi tři měsíce po prvním nákupu našeho manažera, kdy Microsoft oznámil svůj návrh na akvizici, o kterém Berkshire neměla žádné předchozí tušení," vyjádřil se  Buffett v e-mailu.

Buffett uvedl, že investor z Berkshire koupil přibližně 85 % podílu v říjnu a konečné nákupy provedl v listopadu s průměrnými náklady asi 77 USD.

Není to poprvé, co se Buffett snaží rozptýlit spekulace, že jeho blízký vztah s Gatesem by mohl být oboustranně výhodný.

Kromě Gatesovy bývalé role ve správní radě Berkshire je tato dvojice známá tím, že spolu hrávají bridže a Buffett byl donedávna navíc  správce nadace Billa a Melindy Gatesových.

V roce 2018 Buffett poznamenal, že se v průběhu let aktivně vyhýbal nákupu akcií Microsoftu kvůli obavám, že taková dohoda „by se stala terčem návrhů nebo dokonce obvinění, že mi [Gates] něco řekl nebo naopak.”
 

Zdroje: nypost.com; unsplash

Nejnovější články