Zaklínač druhá série a kolik si vydělává za roli Henry Cavill

Na kolik peněz vyšel seriál "Zaklínač" a kolik si za roli vydělá hlavní postava - Geralt z Rivie, kterou ztvárnil Henry Cavill?

Druhá série Zaklínače a na kolik vyšla produkce? 

Zaklínač se řadí mezi nejúspěšnější seriály na Netflixu.
Na druhou sérii Zaklínače se mnoho z nás už nemůže dočkat. A dobrá zpráva je, že u nás bude už 17.prosince tohoto roku!


V anglickém originále The Witcher je akční, fantasy a dramatický televizní seriál od Lauren Schmidt Hissrichové.  Založený na cyklu povídek a románů od polského spisovatele Andzeje Sapkowského. Zaklínač se nejprve zalíbil polskému studiu CD Projekt RED, který se rozhodl v roce 2007 udělat radost hráčům a umožnil jim tak hrát úžasný příběh, který se odehrává ve středověkém fantasy světě. V roce 2019 byl tento příběh Geralta z Rivie, osamělého lovce netvorů, který je osudem poután k černokněžnici Yenefer a k princezně Cirille, zfilmován do osmi epizod v jedné sérii na platformách Netflix, JustWatch a další...


Podle magazínu The Knowledge se druhá série natáčela hlavně v Anglii a Skotsku. Ale informace, která nadchnula československé fanoušky je ta, že se řada scén měla natáčet i na našem území. Bohužel je ale možné i to, že se u nás nakonec nic nenatočilo kvůli pandemii Koronaviru. Pandemie zastavila natáčení v březnu a štáb svou práci rozjel až za několik měsíců. Takže nám nezbývá nic jiného, než se nechat překvapit.


Co mnoho z nás občas zajímá je to, kolik si asi herci za role vydělají nebo kolik stojí tak propracovaný seriál?
No, kolik stojí produkce druhé sezóny Zaklínače zatím nevíme, ale odhadem podle nespočet velkolepých scén, které vyžadovaly nemalé množství vizuálních efektů, si producenti Netflixu určitě sáhli do kapsy více, než při natáčení první série, kdy je seriál vyšel okolo 80 miliónů dolarů. To je přibližně 10 miliónů na epizodu. Překvapením je i výplata Henryho Cavilla. Za jednu epizodu si vydělal 400 tisíc dolarů. Zdá se nám to jako dost slušné peníze, ale s porovnáním s jinými herci, by si měl za tak skvělý výkon vyžádat větší výplatu. Zaklínač je totiž jeden z nejsledovanějších seriálů historie a tak by možná Henry neměl být tak skromný. 

Zdroje: pixabay.com,vgr.com

Nejnovější články