Autor: Radka Guzi

Analytici z Wall Street predikují vývoj akcií u společností General Motors, Wix.com a Netflix

S blížícím koncem roku společnosti odkrývají svoje plány, aby tak informovaly analytiky a investory. Analytici z Wall Street nabízejí pohled na tři společnosti General Motors, Wix.com a Netflix.

Konec roku se pomalu blíží a s tím také uzavření obchodních výsledků jednotlivých firem. Vzhledem k tomuto období nabídly společnosti investorům a analytikům pohled na své plány růstu v nadcházejících čtvrtletí. Pro řadu firem to byla příležitost představit, jak se přizpůsobují nové realitě, ať už jde o rostoucí popularitu elektrických vozidel nebo neutuchající poptávku po polovodičových čipech. Za tímto účelem někteří z předních analytiků Wall Street zdůraznili tři společnosti, General Motors, Wix.com a Netflix, které mají pro investory atraktivní dlouhodobé vyhlídky.

General Motors

Zelená přílivová vlna se prohnala také napříč průmyslem. Pro menší flexibilnější společnosti s čistě elektrickými vozidly může být výhodnější se na zaměřit na svou nabídku produktů a General Motors nehodlá zůstat pozadu (viz analýza akcií General Motors na TipRanks).

Daniel Ives z Wedbush Securities zopakoval svou býčí hypotézu o akciích a tvrdil, že společnost právě nyní získává uznání Wall Street za své velké plány. Hovořil o rostoucím apetitu investorů po nových inovativních elektromobilech a o přeměně masivní zákaznické základny na elektrická vozidla v nadcházejících letech, která představují transformační příležitost. Daniel Ives ohodnotil akcie jako Buy a určil býčí cílovou cenu 85 USD.

Analytik dodává, že pokud se podaří zmírnit krátkodobé problémy, jako je celosvětový nedostatek čipů a stažení Chevy Bolt, společnost bude mít jasnou dráhu ke zdvojnásobení svých příjmů do roku 2030. Daniel Ives očekává, že pokud General Motors spustí svůj elektromobil, cena akcií by se mohla posunout ještě výše, než je jeho cíl.

Velké plány nejsou jedinou příležitostí k pozitivní budoucnosti. General Motors vyvinula novou technologii baterií Ultium, od které se také očekává následný zisk v podobě většího podílu na trhu. Zároveň se ale nepředpokládá, že by Tesla spadla ze své dominantní pozice nad rodícím se průmyslem.

General Motors vyvíjí i balíčky předplatného softwaru a služeb, které doprovázejí jeho silnou řadu elektromobilů.

Z více než 7 000 analytiků hodnotí finanční agregátor TipRanks Ives jako číslo 22., přičemž jeho hodnocení byla úspěšná v 82 % případů.

Wix.com

Webová vývojářská společnost byla zasažena v první polovině roku náročnými srovnáváni s rokem 2020, kdy došlo k rozmachu online podnikání a elektronického obchodování. To ovšem pomohlo získat vysoké ocenění akcií. Podle Marka Mahaneyho z Evercore ISI se zdá, že jsou tyto těžké časy pro Wix.com už ve zpětném zrcátku a svět se zkrátka nerozhodl přestat vytvářet webové stránky. Mahaney ohodnotil akcie jako Buy a určil jim cílovou cenu 255 USD.

Společnost disponuje silnými příjmy a nově získaní uživatelé, průměrné výnosy na uživatele a úroveň konverzí překonaly očekávání společnosti.

Globální posuny do digitálního světa během pandemie Covid-19 se staly spíše nezbytností pro podniky v celém světě a napomohly tak k pozitivní dynamice firmy. Očekává se, že přibližně polovina zákazníků společnosti působí v oblastech, které mohou být stále omezeny kvůli Covid-19 a po uvolnění těchto omezení by Wix.com mohl zaznamenat další pozitivní vlnu do své bilance.

TipRanks vypočítal Mahaney jako číslo 62, z jeho hodnocení uspělo 74 %.

Netflix

Netflix investuje do inovací nad rámec svého silného zábavního kanálu. Produkční a streamovací společnost oficiálně vydala několik mobilních her, protože expanduje do zcela nové kategorie obsahu. Doug Anmuth z JPMorgan uvedl, že Netflix zůstává nejlepší volbou a očekává, že čtvrté čtvrtletí přinese streamovacímu gigantovi úspěch (viz Aktivita hedgeového fondu Netflix na TipRanks).

Analytik ohodnotil akcie jako Buy a rozhodl se pro cílovou cenu 750 USD.

Kromě významných nadcházejících televizních pořadů a filmů, které se odehrávají v posledním čtvrtletí tohoto fiskálního roku, Anmuth poznamenal, že dlouhodobý vzestup lze nalézt také v plánech Netflixu na zpětné odkupy akcií. Společnost také těží z globálního rozšíření zařízení připojených k internetu, protože pozornost spotřebitelů se odvrací od tradičních možností kabelové a satelitní televize.

Netflix může pokračovat ve svém prosazování také na další trhy, které jsou vysokým potenciálem. Například na trh v Číně. Celkově je obsah Netflixu celosvětově populární a očekává se, že množství předplatitelů a růst tržeb přivede společnost k vyššímu ocenění.

Z více než 7 000 finančních analytiků TipRanks vypočítal Anmuth jako č. 112. Jeho výběr akcií byl správný v 69 % případů.

 

Zdroje:

cnbc.com

freepik.com

Nejnovější články