Autor: Martin Beneš

Analytik říká, že silné tržby Tesly jsou strhující

Navzdory očekáváním analytiků se společnosti Tesla podařilo zvýšit své tržby díky prodeji vozidel Model 3 a Model Y. V tomto článku zjistíte podrobnosti o tomto úspěchu.

Obrázek: unsplash.com

Čtvrtletní tržby Tesly předčily očekávání, což vedlo jednoho analytika k tomu, aby je označil jako „strhující“, navzdory dřívějším obavám Wall Streetu o nedostatek čipů a dílů, které sužovaly automobilový průmysl.

Tesla (TSLA) „opět vyvedla z omylu všechny skeptiky“, řekl Dan Ives za společnost Wedbush v pátek.

Silnou stránkou ve čtvrtletí byly podle něj tržby z Modelu 3 a Modelu Y. Wall Street se připravil na dopad nedostatků z tržeb Tesly, čímž se prodej nad očekávání stal „masivním homerunem v očích akciových spekulátorů,“ řekl Ives.

Tesla dříve v pátek oznámila, že v prvním čtvrtletí prodala něco kolem 184 800 vozidel, což překonalo konsenzus FactSet o 168 000. Výrobce elektromobilů v Silicon Valley uvedl, že v daném období vyrobil pouze něco přes 180 000 vozidel.

Společnost Tesla prodala 182 780 sedanů Model 3 a kompaktních SUV Model Y. Konsenzus FactSet byl u 122 600 Modelů 3 a asi 10 000 Modelů Y.

Společnost ve svém prohlášení uvedla, že ji „povzbudily velké ohlasy k modelu Y v Číně a rychle postupuje k plné výrobní kapacitě.“ Společnost Tesla prodala v prvním čtvrtletí roku 2020 88 000 vozidel, což je období poznamenáno odstávkami továren souvisejících s pandemií.

General Motors Co. (GM) na začátku tohoto týdne hlásil, že jeho celkové tržby v USA vzrostly o 4 % při prudkém nárůstu poptávky.

Akciový trh je v pátek uzavřen, ale akcie Tesly se v letošním roce snížily o 6,2 %, zatímco index S&P 500 (SPY) získal 7 %. Akcie vzrostly za posledních 12 měsíců o 628 %.

Zdroje: marketwatch.com, unsplash.com

Nejnovější články